Šport > Košarka
4151 ogledov

Noro, koga je Luka tokrat okrivil za slabe rezultate

Luka Dončić Profimedia
Dončićev nov trojni dvojček je bil premalo za uspeh proti Philadelphii, Luka pa se je po tekmi znova posipal s pepelom.

Košarkarji Dallas Mavericks so v nedeljo zvečer v severnoameriški ligi NBA gostili Philadelphia 76ers. Gostje so slavili s 120:116 kljub temu, da je slovenski zvezdnik Luka Dončić tekmo končal z novim (tretjim zaporednim in 13. v sezoni) trojnim dvojčkom v obliki 38 točk, 11 skokov in 10 podaj.

Luka Dončić NBA Šport Katastrofalna tekma Dallasa in boleč poraz

Tekma v Dallasu se je začela izvrstno za domačo ekipo, ki je povedla z 11:0, a je pozneje prišlo do preobrata, tako da je Philadelphia, ki je tudi tokrat igrala brez poškodovanega Joela Embiida, imela rahlo prednost ob polčasu.

Dončić, ki je imel na prejšnjih štirih tekmah povprečje 36,3 točke, 11,8 podaje in 9,5 skoka, a je Dallas v tem obdobju izgubil tri od štirih tekem, je prvi del končal s 15 točkami, sedmimi skoki in sedmimi podajami, a tudi s petimi izgubljenimi žogami (na koncu jih je imel sedem, Dallas pa skupaj kar 17).

Luka Dončić | Avtor: Profimedia Profimedia

V tretji četrtini se je nadaljevala slaba igra Dallasa, številne izgubljene žoge in zgrešeni meti so gostom omogočili vodstvo tudi za 17 točk. To so v zadnji četrtini povečali na 18 točk, kljub vsem težavam Dallasa v igri pa se je teksaška ekipa tri minute in pol pred koncem približala na ulovljivih sedem točk, tudi po zaslugi 13 točk Dončića v tem delu igre.

Minuto in pol pred koncem je bila razlika le še pet točk, toliko je znašala tudi po Dončičevi trojki z velike razdalje pol minute pred zadnjo sireno. Kyrie Irving je šest sekund pred koncem še zadel trojko za približanje na tri točke, a to je bilo vse, kar je uspelo domačim, pri katerih je zatajil tudi učinek igralcev s klopi. Predvsem Tima Hardawaya mlajšega, ki nadaljuje s katastrofalnimi predstavami, tokrat je dosegel le dve točki ob metu 1-8.

Kljub slabi predstavi praktično vseh igralcev Dallasa z izjemo Derricks Jonesa mlajšega, je kot pravi vodja Luka ponovno prevzel krivdo za poraz nase. "Naša energija mora biti na višjem nivoju od prve do zadnje minute. Tudi sam sem lahko glede tega boljši. Tako da je krivda na moji strani. Ko mi gre, mi igralci sledijo, zato moram biti boljši."

Dallas ima zdaj 34 zmag in 27 porazov in je še vedno osmi v zahodni konferenci, a se zaostanek za mesti, ki prinašajo neposredno uvrstitev v končnico, vztrajno povečuje. Naslednja tekma Dončića in druščino čaka v noči na sredo, ko bodo gostili Indiano, ki jim je pred nekaj dnevi prekinila zmagoviti niz in začela črno serijo, tekom katere so na petih tekmah vpisali vsega eno zmago.