Na prvih treh medsebojnih srečanjih v tej sezoni so Koprčani premagali Radomljane – 1:4, 3:2 in 0:1, tokrat pa jih je zdelala prevelika nervoza v boju za prvi naslov po 12 letih. Izbranci Zorana Zeljkovića so doživeli prvi poraz po 3. marcu. Na Bonifiki se je zbralo kar 3100 gledalcev, vstop je bil prost.

Maribor ima usodo v svojih rokah in nogah
Vijoličasti morajo za 16. naslov v nedeljo na gostovanju v Fazaneriji premagati Muro. Naslov bi lahko osvojili tudi v primeru poraza, če bi Bravo v Šiški remiziral s Koprom. Maribor ima v primeru istega števila točk prednost v medsebojnih dvobojih v tej sezoni.

Zoran Zeljković, ki se je v sredo v Celju veselil pokalnega naslova, je doživel veliko razočaranje na domači zelenici. Moral je čestitati trenerju Radomelj Nerminu Bašiću. Foto: www.alesfevzer.com

Čuić poskrbel za vodstvo Radomelj
Kapetan Ivica Guberac, ki je danes odigral zadnjo domačo tekmo v karieri, je prvi zagrozil, ko je že po 25 sekundah streljal, Emil Velić pa je bil na mestu. Izkazal pa se je tudi Adnan Golubović na drugi strani v 8. minuti, ko je dobro posredoval po strelu Tomislava Mrkonjića.

Primorci so znova preizkusili Velića v 10. minuti, ko je prodrl Kaheem Parris, toda radomeljski čuvaj mreže je bil znova uspešnejši. Tako kot tudi v 18. minuti, ko se je pred njim znašel Lamin Colley. V 24. minuti so Radomljani povedli, ko je z natančnim strelom z 19 metrov zadel Mario Čuić.

Ćalušić hitro odgovoril na zadetek Jelića Balte
Gostitelji so hitro izenačili, ko je po Guberčevi podaji iz bližine zadel Ivan Borna Jelić Balta. Po pol ure igre so gostje znova povedli, potem ko je v bližini gola Ivan Ćalušić spodkopal žogo in jo poslal v mrežo. Novo lepo priložnost za domače pa je v 37. minuti zapravil Colley, ko je zgrešil iz bližine.

Guzina zadel sredi velikega pritiska Kopra
V drugem polčasu je najprej Colley zgrešil s prostega strela s približno 20 metrov, na drugi strani pa je Gedeon Guzina v 50. minuti poskusil s škarjicami, vendar je bil Golubović na mestu. Razigrani Guzina je v 56. minuti povišal na 1:3, ko je na robu kazenskega prostora prišel do žoge, nato pa rutinirano ukanil še Golubovića. V obrambi Kopra se je zelo poznala odsotnost Žana Žužka.

Močan pritisk gostiteljev ni obrodil sadov
Junak pokalnega finala v Celju prejšnjo sredo Andrej Kotnik je vstopil v 58. minuti in takoj prišel do strela pri Kopru, a ni uspel matirati Velića. Radomljani so bili stisnjeni v kazenski prostor, naleti gostiteljev so se vrstili. Po uri je bil nenatančen tudi Karlo Bručić.

Strateg domačih Zoran Zeljković je v igri na vse ali nič po dobri uri v igro poslal še Nikolo Krajinovića, takoj zatem je Parris po kotu streljal, pred golovo črto pa je izbil Dario Rugašević. Pritisk Kopra je bil v teh trenutkih močan, v 71. minuti tudi zadel prek Colleyja, a je bil Bede Osuji pred tem v prepovedanem položaju. Videosodnik je pregledal posnetek in ostalo je pri 1:3.

V končnici tekme je Koprčanom malce zmanjkalo energije. Colley je z glavo zgrešil v 87. minuti, minuto zatem pa je Kotnikov strel ukrotil Velić. Radomlje so zdržale vse do 96. minute, ko je sodnik Matej Jug še zadnjič zapiskal.

Guberac kljub grenkemu porazu še vedno verjame v naslov v zadnjem krogu

Guberac: Še vedno lahko upamo in sanjamo
"Želel sem končati kariero na Bonifiki z zmago. Taka je usoda. Mi se ne smemo s tem obremenjevati. Čaka nas še ena tekma. Ne bomo vrgli puške v koruzo, saj smo še vedno v igri za naslov. Še vedno lahko upamo in sanjamo. Iztisnili bomo maksimum na zadnji tekmi sezone," je povedal kapetan Guberac.

Mrkonjić: Vsi so pričakovali, da bomo v Koper prišli kot partner za trening
"V Koper smo prišli po zmago, čeprav so vsi pričakovali, da je prvenstvo za nas končano in da bomo v Koper prišli kot partner za trening, da bodo oni potrdili naslov prvaka in s tem dvojno krono. Vedeli smo, da zmoremo. Želeli smo pokazati, da se trudimo že vso sezono. Imeli smo tri različne strelce, več priložnosti, dobro smo igrali. To je odsev dobre ekipe in vsega, kar smo počeli v zadnjih mesecih," je na novinarski konferenci razlagal eden najboljših posameznikov pri Radomljah Tomislav Mrkonjić.

Koprčani bodo v nedeljo upali na spodrsljaj Maribora
Odločitev o državnem prvaku bo padla v nedeljo ob 17.30. Koper mora nujno premagati Bravo v Ljubljani v ponovitvi pokalnega finala in upati na spodrsljaj Maribora v Fazaneriji.