Savšek in Božič v polfinale z drugim in četrtim časom

Bratislava, 23. septembra - Slovenska kanuista Benjamin Savšek in Luka Božič sta se zanesljivo prebila v polfinale na svetovnem prvenstvu v slalomu na divjih vodah v slovaški Bratislavi. Savšek je v kvalifikacijah zabeležil drugi, Božič pa četrti čas.

Ljubljana.
Kajakaš Benjamin Savšek.
Arhiv STA

Tacen.
Slovenski kajakaš Luka Božič.
Arhiv STA

Tretji slovenski predstavnik Klemen Vidmar je v kvalifikacijah zabeležil 45. čas, potem ko je zgrešil vratca, v drugi vožnji pa je bil za 4,5 sekunde prepočasen za nastop v nedeljskem polfinalu, zabeležil je 16. čas.

V ženski konkurenci se je v polfinale uvrstila le Alja Kozorog s 16. časom prvega dela kvalifikacij. S tem je bila 8,81 sekunde počasnejša od zmagovalke Kimberley Woods iz Velike Britanije.

Lea Novak je prvi del kvalifikacij končala kot 31., Eva Alina Hočevar pa je bila mesto za njo. V drugem delu se nato v nedeljski polfinale ni uspelo prebiti ne Hočevarjevi ne Novakovi.