Nejc Štern prvič v karieri v izločilnih bojih sprinta

Falun, 15. marca - Slovenski smučarski tekač Nejc Štern se je prvič v karieri uvrstil v izločilne boje sprinta za svetovni pokal v klasičnem koraku. V Švedskem Falunu, kjer poteka finale svetovnega pokala, je imel 24. čas kvalifikacij. Najhitrejša sta bila domačinka Jonna Sundling in Norvežan Erik Valnes.

Med tremi slovenskimi predstavniki je v kvalifikacijah najvišje posegel 20-letni Štern, ki je ta teden debitiral v svetovnem pokalu. Z 9,4 sekunde zaostanka je zasedel 24. mesto in se prvič uvrstil med 30 najboljših v sprintu. Prve točke je osvojil na debiju, na torkovem sprintu v Drammnu, ko je v kvalifikacijah zasedel 43. mesto.

Miha Šimenc je ostal brez točk na 51. mestu, Anže Gros pa je bil 76. med 79 tekmovalci.