Velika tekmica judoistke Trstenjakove odslej tudi v muzeju lutk

Pariz, 30. septembra - Dolgoletna najostrejša tekmica slovenske judoistke Tine Trstenjak v kategoriji do 63 kg, Francozinja Clarisse Agbegnenou, bo po novem na ogledu tudi v slovitem pariškem muzeju voščenih lutk Grevin, poroča poljska tiskovna agencija PAP.

Japonska, Tokio.
OI Tokio 2020 - judo, ženske, do 63 kg.
Slovenska judoistka Tina Trstenjak je osvojila srebrno kolajno v kategoriji do 63 kg. V finalu je bila po vazariju v podaljšku boljša Francozinja Clarisse Agbegnenou.
Arhiv STA

Lutko dvakratne olimpijske prvakinje v judu bodo uradno predstavili 4. oktobra, ko bosta svoj prostor v športnem oddelku po novem našla tudi biatlonec Martin Fourcade in košarkar Tony Parker.

Trstenjakova in Agbegnenoujeva sta se na zadnjih poletnih olimpijskih igrah v Tokiu srečali prav v finalu, kjer je bila Francozinja boljša. Poleg izjemne borbe, ki se je odločala v podaljšku, sta tekmici pustili pečat tudi s parado fair-playa. Po koncu finalnega dvoboja v kultni judoistični dvorani Budokan sta se objeli, v znak spoštovanja pa je Agbegnenoujeva Trstenjakovo kar dvignila v zrak.