Gostje so sicer bolje začeli obračun, košarkarji iz zelenega gozda pa so pobudo prevzeli v drugi četrtini. V tretji četrtini je domača zasedba povedla za 15, Carigrajčani pa so se na začetku zadnje približali na – 2 (64:62). Na krilih izvrstnih navijačev je Žalgiris odgovoril s serijo 10:2. Fener več kot tri minute ni dosegel koša, gostitelji pa so povedli s 86:68 in srečanje je bilo odločeno.

“Odigrali smo slabo tretjo četrtino, saj je Fenerbahče dosegel 30 točk. Pred zadnjo sem igralcem rekel, da jih lahko dopustimo le še 12, da jih dobimo 70. Trdo so delali in se borili. Na koncu smo se malce sprostili, a tekma je bila že odločena in smo cilj izpolnili,” je dejal Zdovc, ki je dobil dvoboj z nekdanjim soigralcem v jugoslovanski reprezentanci Sašo Đorđevićem, ki sedi na turški klopi.

Z 18 točkami (6/9 iz igre) je bil prvi strelec tekme Edgaras Ulanovas, ki se je pred sezono vrnil k Žalgirisu prav iz Fenerja, kjer se ni naigral. Drugi domači strelec je bil Zoran Dragić, ki se je izkazal s 13 točkami (5/9 iz igre). Žalgiris je bil boljši v skoku, imel več ukradenih in manj izgubljenih žog, zbral pa je tudi več podaj, za kar je bil z 11 točkami najzaslužnejši Mantas Kalnietis. Litovski veteran se je izkazal z dvojnim dvojčkom, saj je dodal še 11 točk.