Od Žuglja do Žaklja: ko zloraba institucij ...

Klavrn zaton Janeza Janše: Hrvat Plenković je ...

Velike spremembe v zmajevem gnezdu! Novo ime ...

0 10.03.2024 20:47:20

Velenjčani v velikem derbiju premagali Celjane

Sašo Bizjak
Rokometaši Gorenja Velenja so v 19. krogu lige NLB premagali Celje Pivovarno Laško z 32:27 (17:13).

* Rdeča dvorana, sodnika: Sok, Lah.
* Gorenje Velenje: Skok 1, Haseljić 1, Pipp 6, Velić, Maričić, Drobež 1, Tatr, Sokolič 3 (1), Verdinek 6, Šiško 5, Jezernik, Tajnik, Taletović, Slatinek Jovičič 6, Predović 3, Hriberšek.
* Celje Pivovarna Laško: Perić, Marguč, Mazej 6, Cokan 6 (1), Ćirović 3, Antonijević, Marić, Janc 4, Milićević 3, Lesjak, Zaponšek, Malović, Žabić 2, Mlakar 3, Rakita, Gaberšek.
* Sedemmetrovke: Gorenje Velenje 2 (1), Celje Pivovarna Laško 2 (1).
* Izključitve: Gorenje Velenje 12, Celje Pivovarna Laško 12 minut.
* Rdeči karton: Mlakar (60.).

Rokometaši Gorenja Velenja so v velikem slovenskem derbiju premagali Celje Pivovarno Laško in se s štirinajsto zmago utrdili na drugem mestu lestvice NLB. Za vodilnim Trimom Trebnje zaostajajo dve točki, pred Celjem pa imajo zmago prednosti. Velenjčani imajo ob tem z obema boljši izkupiček na medsebojnih tekmah.

Dvoboj ekip, ki sta v preteklem tednu končali nastope v evropskih tekmovanjih, je zasluženo pripadel Velenjčanom. Gostje iz Knežjega mesta so vodili le na začetku tekme, sredi prvega polčasa pa je Gorenje prevzelo pobudo in na odmor odšlo s prednostjo štirih zadetkov.

Razliko nekaj zadetkov so domači suvereno držali vseh drugih 30 minut. Celjani so se jim približali le na 24:21.

Pri Gorenju Velenju so trije igralci dosegli po šest zadetkov - Urban Pipp (6:6), Matic Verdinek (6:9), Enej Slatinek Jovičič (6:9), za Celje Pivovarno Laško pa sta šestkrat zadela Tadej Mazej (6:6) in Tim Cokan (6:8).

V naslednjem krogu po kvalifikacijskem turnirju za olimpijske igre, se pravi čez štirinajst dni, bo Gorenje Velenje gostovalo v Kopru, Celje Pivovarna Laško pa bo gostila Dobovo.

Značke: rokomet, dp