Od Žuglja do Žaklja: ko zloraba institucij ...

Klavrn zaton Janeza Janše: Hrvat Plenković je ...

Kamera ujela znanega in uglednega slovenskega ...

nu
nu
0 28.01.2024 21:56:25

V Splitu je bil odigran derbi hrvaškega prvenstva, ki se je končal z ... Poglejte slavje po tekmi! (video)

Dvoboj Hajduka in Rijeke v okviru 20. kroga HNL je bil hkrati tudi obračun za trenutno prvo mesto na lestvici hrvaškega prvenstva.

V Splitu je bilo vse pripravljeno za pravi spektakel. Že pred srečanjem je dobrih 30 tisoč gledalcev z ovacijami pozdravilo nova igralca Hajduka Ivana Perišića in Josipa Brekala.

Zgolj dobrih 14 minut po prvem sodnikovem pisku pa so tribune eksplodirale, saj je Pukštas zadel za vodstvo domačih z 1:0. Tako je bilo vse do 55. minute, ko je sledilo izenačenje Rijeke. Dvajset minut pozneje pa je Rijeka povedla z 2:1, kar je bil tudi končni rezultat obračuna. Omenimo lahko, da je za zmagovalce od 80. minute igral tudi slovenski vezist Dejan Petrovič.

S to zmago sta se moštvi točkovno izenačili, a je na vrhu lestvice zdaj Rijeka. Hajduk je brez zmage že tri kroge, tako da se je približal tudi tretjeuvrščeni Dinamo, ki za vodilnim dvojcem zaostaja vsega štiri točke, kar napoveduje izjemno zanimiv boj za naslov hrvaškega prvaka.

Po tekmi so nogometaši Rijeke veliko zmago proslavili že na igrišču, njihovo slavje pa si lahko ogledate v priloženem posnetku.