To je njihov šesti zaporedni evropski poraz, upoštevajoč še prejšnjo sezono, pa že enajsti.

Ljubljančani so tri četrtine nadzorovali potek tekme, a so v ključnih trenutkih odigrali slabo in Italijani so se veselili druge zmage na šestih dvobojih. Reyer je v zadnji četrtini topil prednost gostov in dve minuti pred koncem izenačil na 84. Zmaje sta pokopali dve zaporedni trojki v razmiku 30 sekund, po katerih se niso več pobrali.

Amadou Sow in Jaka Blažič sta dosegla po 16 točk, Karlo Matković 14 in 9 skokov. Z dvojnim dvojčkom 12 točk in 14 podaj se je izkazal Klemen Prepelič.

Olimpija je v prvem delu odigrala verjetno najboljši evropski polčas sezone. Po izenačeni prvi četrtini so Ljubljančani ušli v drugi, ko so povedli za devet. Blestel je Sow s 16 točkami, nezaustavljiva pa je bila tudi naveza Matković-Prepelič. Hrvat je v prvem delu vknjižil 8 točk in 6 skokov, slovenski reprezentant pa je zgolj v 12 minutah zbral sedem asistenc. Zmaji so odšli na odmor s petimi točkami prednosti.

Pod taktirko Prepeliča je Olimpija v tretji četrtini nadaljevala dobro predstavo. Tri minute pred koncem tega dela je prvič povedla z dvomestno prednostjo (66:56) in malce pozneje ušla celo na +13, kar je bil najvišji naskok na tekmi.

Z dvomestno prednostjo so vodili še dobrih šest minut pred koncem, potem pa so Italijani z razpoloženim Barryjem Brownom (21 točk) začeli nižati zaostanek. Solidni Matković je nerazumljivo ostal na klopi. Shawn Jones ga ni znal nadomestiti, slabo je odigral DJ Stewart in ljubljanska barka se je zasukala.

Ljubljanska ekipa bo naslednjo tekmo v tem tekmovanju igrala 15. novembra, ko bo gostila nemški Towers iz Hamburga.