Nadal počasi dviga formo pred uvodnim grand slamom sezone. Foto: AP

V prvem nizu sta igralca pokazala izenačen boj, tako da je odločila podaljšana igra, v kateri je bil za malenkost bolj zbran Španec. V drugem nizu sta oba po enkrat odvzela servis tekmecu, Rafaelu Nadalu pa je brejk nato uspel še v osmi igri za vodstvo s 5:3, ki ga je nato na svoj servis le še potrdil s končno zmago.

Za Nadala, ki je igral prvič po lanskem avgustu, je to že 89. turnirski naslov, Maxime Cressy pa je igral v svojem prvem finalu.

Monfils je igral že svoj 33. finale. Foto: AP

Monfilsu prvi turnir po dveh letih
V Adelajdi je slavil Francoz Gael Monfils, ki je ugnal Rusa Karena Hačanova s 6:4 in 6:4. Za 35-letnega Monfilsa je to enajsta turnirska zmaga in prva po skoraj dveh letih. V prvem nizu je Francoz tekmecu odvzel servis prav v zadnji, deseti igri, v drugem nizu pa je zmago dosegel po enakem scenariju.

Halep ima rada občutek zmage
Romunka Simona Halep je v finalu Melbourna s 6:2 in 6:3 odpravila Rusinjo Veroniko Kudermetovo. Dvakratna zmagovalka turnirjev za grand slam je dosegla svojo 23. turnirsko zmago, prvo od Rima septembra 2020. Po zmagi v Rimu ji je nagajala poškodba meč, tako da je prvič po letu 2013 izpadla iz prve dvajseterice na svetovni lestvici. Trenutno je na 20. mestu. "Dajmo še zmagovati, ker imam res rada ta občutek," se je veselila Halep.

Turnir tudi prvi igralki sveta
Prva igralka sveta Avstralka Ashleigh Barty pa je v Adelajdi s 6:3 in 6:2 premagala Kazahstanko Jeleno Ribakino.

Poraz Andreje Klepač v finalu

Andreja Klepač je v finalu dvojic v Adelajdi skupaj s Hrvatico Darijo Jurak morala priznati premoč avstralski navezi Ashleigh Barty in Storm Sanders. Domačinki sta slavili po 64 minutah igre s 6:1 in 6:4.

Kanadčani zmagovalci ATP-pokala
Kanadska reprezentanca pa je zmagala na pokalu ATP v Sydneyju. Kanadčani, ki so se tako po Srbiji in Rusiji kot tretji vpisali med zmagovalce tega turnirja, so do finalne zmage nad Španijo prišli že po dveh posamičnih dvobojih.

V prvem dvoboju je Denis Shapovalov, 14. na lestvici ATP, premagal Pabla Carrena Busto (20.) s 6:4, 6:3, v drugem pa je Felix Auger-Aliassime, enajsti igralec sveta, ugnal Roberta Bautisto Aguta (19.) s 7:6 (3) in 6:3. Za Španca sta bila to sploh prva posamična poraza turnirja.