Z njo preizprašuje film in njegove analogne značilnosti kot fizični objekt ter se vrača k analognim podobam in njihovim reprezentativnim sistemom.

"Umetnica kot sodobna medijska arheologinja uporablja ozvočene analogne filmske naprave in 16 milimetrov širok filmski trak, s katerimi oblikuje in naseljuje razstavni prostor," sporočajo iz Kulturno-izobraževalnega društva Kibla.

"Privede nas do soočenja z nematerialnimi podobnostmi – prebliskom realnega znotraj vsakodnevnega. Ozvočena telesa tako pridobivajo na svoji živi naredi sama avtoriteti in poliperspektivni haptičnosti. Delujejo avtonomno in igrivo v svojem okolju. Film teče v krogih, vrti se, ritmično se pojavlja in izginja ter evidentno kaže na skrbno manualno zlaganje in sestavljanje slike. Ni prikrivanja. Iskreno je – prav takšno, kot je, in to, kar vidimo – je to, kar je," še zapišejo o razstavi, ki bo odprta do 25. novembra.

Umetnico Nežo Knez, rojeno leta 1990 v Ljubljani, zanima raziskovanje medijev, materialnosti in njihovih lastnosti. V svojem delu raziskuje potenciale in možnosti znotraj fiktivne strukture, ki se pojavi v resničnem času in prostoru. Zanimajo jo razmerja, ki potekajo v procesu oblikovanja forme, bodisi da gre za gibljivo sliko, zvok, jezik ali mešano medijsko instalacijo.

Leta 2014 je diplomirala iz kiparstva na Akademiji za likovno umetnost in oblikovanje (ALUO) v Ljubljani, kjer je nadaljevala magistrski študij in ga zaključila z najvišjim priznanjem summa cum laude. Za svoje delo je prejela Evropsko mobilno nagrado (I - Portunus - Goethe Institut), nagrado ALUO za izjemne študijske dosežke, nagrado za inovativen pristop h grafični umetnosti, študentsko Prešernovo nagrado in nagrado skupine OHO.

Bila je prejemnica dvoletnega bivanja za mlade umetnike v Kreativnem centru Švicarija (2018–2020), udeleženka WHW Akademije v Zagrebu (2019–2000) in zaključila je izobraževalni program na Šoli dokumentarnega filma Restart (2022).