Clement Noel je na slalomskih tekmah svetovnega pokala zmagal sedmič, a prvič v tej sezoni. Foto: EPA

Odstop v finalu: Feller (6.).

Na mehki progi so bile v finalu, ki je bil postavljen veliko bolj odprto (proga je bila pet sekund hitrejša kot dopoldne), velike spremembe. Najboljši slalomist sezone Marco Schwarz (edini, ki je to zimo dobil dva slaloma), si je na prvi progi priboril najboljše izhodišče, toda razlike so bile minimalne. Ramon Zenhäusern je zaostajal dve stotinki, Clement Noel pa tri. Prav Francoz, ki je bil letos že nekajkrat v najboljšem položaju za zmago, je v finalu med to trojico na načeti progi (predvsem v spodnjem delu so tekmovalci vidno izgubljali) pokazal največ občutka in se zavihtel na vrh. Zenhäusern je zaostal 16 stotink, Schwarz pa 19.

Hadalin s tretjim časom finala
Razmere so bile popolnoma drugačne kot v torek na slalomu v Schladmingu. Ponoči je tudi deževalo, snežna površina je bila mehka in so jo morali utrditi s soljo. Hadalin je s številko 23 prvo progo v teh pogojih presmučal solidno, čeprav je zaostal dve sekundi, saj ga je po njegovem nastopu prehitel le še en tekmovalec. V finalu je s tretjim časom dobro unovčil boljšo progo in osmič zapored osvojil točke, vseeno pa je v slalomskem seštevku ostal na 23. mestu.

Slalom: Štefan Hadalin 12. v Chamonixu

Hadalin: Odsmučal sem solidno in rezultat je temu primeren
"V prvo sem sicer začel odločno, potem pa nisem peljal čisto in našel prave hitrosti v srednjem delu. Nisem bil najbolj zadovoljen, a to je pomenilo dosti dobro številko v drugo. Napadel sem na polno, izkoristil pogoje, odsmučal dosti soliden tek in rezultat je temu primeren. Jutri bom poskušal to ponoviti oziroma nadgraditi, kar je bil slabo,"
je iz Chamonixa sporočil Hadalin.

Hadalin je imel 3. čas finala, kar ga je pripeljalo na 12. mesto. Foto: EPA

Aerni z 29. na 4. mesto
Najbolj je v finalu napredoval Luca Aerni – z 29. na 4. mesto. To je spominjalo na SP 2017, ko je začel slalomski del kombinacije in prišel s 30. mesta do zlate medalje. Tijan Marovt (53. mesto) in Aljaž Dvornik (54.) se nista uvrstila v finale. Henrik Kristoffersen je povozil že drugi količek in odstopil. Chamonix bo v nedeljo gostil še en slalom, začel se bo ob 9.30. Prenos bo na TV SLO 2.

Chamonix: Nastop Hadalina in zadnjih treh finalistov