222191

Lahko Bešiktaš tudi v gosteh ponovi izjemno predstavo iz Istanbula?

Avtor: Aljaž Pirnat
3. 4. 2024, 12.23

Danes ob 19.25 je na sporedu odločilna, tretja tekma polfinala evropskega pokala v košarki med francoskim JL Bourgom in turškim Bešiktašem. Prenos tekme v živo si boste lahko ogledali na Šport TV 1!

Vse oči evropske košarkarske javnosti bodo danes uprte v veliki polfinalni obračun evropskega pokala, v katerem bosta igrala JL Bourg-en-Bresse in Bešiktaš.

Po tem, ko so Francozi suvereno dobili prvo tekmo para (86:74), so Turki prav tako silovito odgovorili pred polnimi domačimi tribunami v Istanbulu, kjer so na krilih Matthewa Mitchella in Jonaha Mathewsa slavili z 82:71 in izsilili tretjo tekmo.

Na tekmi v turški prestolnici sta za domače že omenjena Mitchell in Mathews prispevala vsak po 17 točk, medtem ko sta jih Marko Simonović in Angel Delgado dodala še vsak po 11. Čeprav je francoska zasedba po prvem polčasu vodila (36-32) je atomski nalet Bešiktaša v tretji tretjini poskrbel, da so Turki pred 16 tisoč glavo množico prišli do 10 točk prednosti, ki so jo uspeli tudi ohraniti do konca tekme. Za JL Bourg je sicer najboljši posameznik bil Isiaha Mike, ki je vknjižil 19 točk.

Ali lahko Bešiktaš po tem, ko so na poti do polfinala senzacionalno izločili že aktualnega prvaka Gran Canario in kasneje še favoriziran izraelski Hapoel Tel Aviv, danes preseneti še Francoze in si priigra spektakularni finale proti letos peklensko vročemu Parisu?

Polfinale EuroCupa: JL Bourg – Bešiktaš danes ob 19.25 na Šport TV 1!

1

2

Matko za Šport TV: Ne glede na to, na katerem položaju igram, mi trener daje svobodo (VIDEO)...Več

3

Eredivisie: Feyenoord prvič po treh desetletjih sezono po osvojenem naslovu končal na drugem mestu (VIDEO)...Več

1

Šeško se ne misli ustaviti, mojstrski zadetek tudi proti polfinalistom lige prvakov! (VIDEO)...Več

2

BLOG: Čas je za Elšnika, Karničnika, Iličića, Topalovića… Pridete?...Več

3

Šeško v klubskem dresu znova trese, proti Heidenheimu do svojega 10. gola v Bundesligi (VIDEO)...Več