Junaki Liverpoola: Curtis Jones in rezervista Darwin Nunez ter Cody Gakpo. Foto: Reuters

Londončani so se dobro zoperstavili varovancem Jürgena Kloppa, čeprav so imeli ti več priložnosti, a nobene izrazitejše. Gostje so bili nevarni predvsem iz protinapadov, ves čas so prežali na napake nasprotnika, eno so v 19. minuti naposled tudi izkoristili.

Curtis Jones je takole v 68. minuti z razdalje izenačil izid na 1:1. Foto: Reuters

Po zmedi v kazenskem prostoru domačega kolektiva se je najbolje znašel Willian, ki je žogo z nizkim strelom ob desni vratnici spravil za hrbet vratarja Caoimhína Kelleherja. Z minimalno prednostjo Londončanov se je prvi polčas tudi končal.

V nadaljevanju je Liverpool pritiskal, iskal izenačujoči zadetek, a je bil precej nenatančen v zaključkih napadov. Klopp se je odločil za menjavi, v igro je poslal Darwina Nuneza in Codyja Gakpa, ki sta pozneje tudi poskrbela za preobrat.

Tega je začel Curtis Jones, ki se je v 68. minuti odločil za strel z razdalje, žoga je po odboju od gostujočega branilca končala v mreži. Že nekaj trenutkov pozneje sta za vodstvo poskrbela prej omenjena rezervista: Darwin je prodrl po levi strani in podal pred vrata, kjer je Gakpo iz bližine matiral Bernda Lena za 2:1.

Rdeči so do konca srečanja pritiskali na vrata Fulhama, iskali so še tretji zadetek, ki bi jim precej olajšal gostovanje na povratnem obračunu v zahodnem Londonu, a je ostalo pri 2:1. Še najbližje spremembi izida je bil Darwin, ki je v 87. minuti po podaji z desne iz bližine nastreljal dobro postavljenega Lena.