[3137]
173011

Bundesliga: Vodilni Union še naprej melje, Bayern z visoko zmago skočil na drugo mesto

Avtor: Blaž Magdič
16. 10. 2022, 10.30

Nogometaši v nemški ligi so danes dokončali tekme 10. kroga. Vodilni Union iz Berlina ne popušča, tokrat je premagal Borussio Dortmund z 2:0 in ima na prvem mestu 23 točk. Na drugo pa je po visoki zmagi v derbiju kroga proti Freiburgu s 5:0 skočil prvak Bayern.

Vodilne ekipe nemške bundeslige so bile na delu v nedeljskih popoldanskih in večernih urah. Najprej je svoje delo dobro opravil Union, ki je dosegel sedmo zmago in ostaja na vrhu lestvice.

Tokat ga ni mogla ustaviti niti Borussia, Porurci pa so si jamo skopali kar sami po hudi napaki vratarja Gregorja Kobla v osmi minuti, ki mu je spodrsnilo v kazenskem prostoru, Janik Haberer pa je le še potisnil žogo v prazno mrežo. Isti igralec je v 21. minuti dosegel še zadetek za 2:0, kar je bil končni izid dvoboja.

V večerni tekmi je pred tem krogom drugi Freiburg gostoval pri branilcih naslova v Münchnu, Bayern je imel na začetku sezone manjšo krizo in je zdrsnil celo na peto mesti. A se počasi vrača na pričakovana mesta. Proti Freiburgu je prikazal odlično predstavo in s petimi goli povsem zasenčil tekmece, ki so zdaj padli na tretje mesto s točko zaostanka za Bavarci.

Bavarsko predstavo sta v prvem polčasu začela Serge Gnabry in Eric Maxim Choupo-Moting, v nadaljevanju pa so domači nadaljevali prevlado, ki so jo potrdili še s tremi zadetki. Že na začetku sta zadela še Sadio Mane in Leroy Sane, piko na i je s prvim zadetkom v sezoni v bundesligi postavil Marcel Sabitzer. Avstrijec je postal že 12. različni igralec z golom za svojo ekipo, kar je največ v ligi v sezoni.

V tretji današnji tekmi je Köln po zaostanku na začetku premagal Augsburg s 3:2, mož odločitve je bil Steffen Tigges z dvema zadetkoma, tudi zmagovitim za 3:2 v 81. minuti.

Že v soboto je nekdanji slovenski reprezentant Kevin Kampl za Leipzig igral od 61. minute, njegova ekipa je s 3:2 premagala Hertho.

Union ima po desetem krogu 23 točk, Bayern na drugem mestu 19, Freiburg na tretjem 18, po 17 sta jih zbrala Hoffenheim in Eintracht Frankfurt.

2

Nekdanji kralj strelcev: Jakupović in Matko že zdaj pri zavidljivem številu golov! (VIDEO)...Več

3

Krznar: “Za poraz je kriv prvi polčas, eksperimentiranje se ni obrestovalo” (VIDEO)...Več

1

Bitka za Schalkejevega čudežnega dečka se stopnjuje: V najboljšem položaju Bavarci in biki...Več

2

BLOG: Čas je za Elšnika, Karničnika, Iličića, Topalovića… Pridete?...Več

3

Šeško v klubskem dresu znova trese, proti Heidenheimu do svojega 10. gola v Bundesligi (VIDEO)...Več