180969

Ema Klinec na Japonskem do drugega mesta

Avtor: Kenny Jan
7. 1. 2023, 10.24

Slovenska smučarska skakalka Ema Klinec (256,3 točke) je na prvi tekmi za svetovni pokal v japonskem Sapporu zasedla drugo mesto. Zmagala je Nemka Katharina Althaus (263,8), tretja pa je bila vodilna v skupnem seštevku svetovnega pokala Avstrijka Eva Pinkelnig (249,7). Do točk so prišle še tri Slovenke.

To so bile prve stopničke za 24-letnico iz Poljan nad Škofjo Loko po nemškem Oberhofu ob koncu pretekle sezone. Skupno je 22-ič stala na odru za zmagovalke.

Klinec, svetovna prvakinja iz Oberstdorfa, je že po prvem skoku zasedala drugo mesto, najboljše tri pa so bile daleč pred tekmicami. V drugo je Klinec skočila 129 metrov in zanesljivo prehitela najboljšo skakalko te zime in zmagovalko nedavno končane silvestrske turneje v Beljaku in na Ljubnem Evo Pinkelnig. Za Althaus je na koncu vendarle nekoliko zmanjkalo, potem ko je Nemka s 131 m postavila daljavo dneva in slavila s 7,5 točke naskoka pred najboljšo slovensko skakalko.

Klinec je postala tretja Slovenka s stopničkami v tej sezoni. To je pred tem uspelo še Niki Križnar in Urši Bogataj. Slednja je sicer že končala sezono, ki prinaša tudi vrhunec zime z domačim svetovnim prvenstvom v nordijskih disciplinah v Planici. Bogataj si je na Ljubnem ob Savinji strgala križno vez.

Do točk so prišle še tri varovanke glavnega trenerja Zorana Zupančiča. Nekoliko razočarana je končno osmo mesto v izteku skakalnice Okurayama pospremila Nika Križnar (237,5). Kar 12 mest je v finalu izgubila Nika Prevc (198,1), ki je preizkušnjo končala na 24. mestu. Eno točko za svetovni pokal pa je s 30. mestom ujela še Maja Vtič (143,8). V finale se ni uspelo uvrstiti le Katri Komar (70,3), ki je prvo od dveh tekem v Sapporu končala na 33. mestu.

V skupnem seštevku svetovnega pokala prepričljivo v vodstvu ostaja Pinkelnig, ki je zbrala 776 točk. Nekoliko se ji je približala Althaus, ki jih ima zdaj 627. Najboljša Slovenka je Križnar, ki je zadržala četrto mesto s 435 točkami. Napredovala pa je Ema Klinec, ki ima zdaj na šestem mestu 360 točk.

Druga preizkušnja na skakalnici Okurayama bo v noči na nedeljo ob 2. uri po slovenskem času.

Vir: STA

1

2

Matko za Šport TV: Ne glede na to, na katerem položaju igram, mi trener daje svobodo (VIDEO)...Več

3

Eredivisie: Feyenoord prvič po treh desetletjih sezono po osvojenem naslovu končal na drugem mestu (VIDEO)...Več

1

Šeško se ne misli ustaviti, mojstrski zadetek tudi proti polfinalistom lige prvakov! (VIDEO)...Več

2

BLOG: Čas je za Elšnika, Karničnika, Iličića, Topalovića… Pridete?...Več

3

Šeško v klubskem dresu znova trese, proti Heidenheimu do svojega 10. gola v Bundesligi (VIDEO)...Več