Rodrygo je v 58. minuti po desni strani izpeljal protinapad in na koncu tudi premagal vratarja Kepo Arrizabalago. S svojim drugim golom je v 80. minuti le še potrdil napredovanje Reala. Foto: Reuters
Real Madrid, 14-kratni evropski prvak, bo v polfinalu verjetno igral z Manchester Cityjem, če seveda v sredo Bayern ne bo pripravil velikega presenečenja. Foto: Reuters

Real je prvo tekmo dobil z 2:0, na Stamford Bridgu pa je predvsem v prvem polčasu svojo mrežo ob kar nekaj napakah svoje obrambe stežka ohranil nedotaknjeno. A Chelsea je v hudi krizi in to se je videlo tudi danes, je pa res, da se je v sodnikovem dodatku prvega polčasa zelo izkazal Realov vratar Thibaut Courtois, ko je sijajno ubranil strel Marca Cucurelle s petih metrov.

Rodrygo ob dveh golih zadel še vratnico
Real je imel v prvih 45 minutah dve zelo zreli priložnosti: v 20. minuti je po podaji Carvajala Rodrygo stresel vratnico, v 41. minuti pa (po podaji Luke Modrića z leve strani) Vinicius Junior ni dobro zadel žoge.

V drugem polčasu je Chelsea pritiskal, a napadi so bili jalovi, zato pa je Real po protinapadu v 58. minuti pokazal zobe in z glavnim junakom akcije Brazilcem Rodrygom (podajalec: Vinicius Junior) vzel voljo Chelseaju, dokončno pa je napredovanje Reala potrdil Rodrygo s svojim drugim golom (večino dela je opravil Valverde) v 80. minuti.

Obupna forma Londončanov
Zapravljenih priložnosti Chelseaja je bilo precej. N'Golo Kante je zapretil po desetih minutah igre, več bi lahko francoski nogometaš iztržil tudi v 52. minuti, a je nastreljal Ederja Militaa. Chelsea niti s trenerjem Lampardom ne najde poti iz krize, v vseh tekmovanjih je že sedem tekem zapored brez zmage, nesrečna je predvsem njegova zgodba v Premier ligi, prihodnjo sezono ga zanesljivo ne bo v Ligi prvakov.

Giroud je v 22. minuti zapravil enajstmetrovko ... Foto: Reuters

Napoli napadal, Milan zgrešil 11-m
V Neaplju je bilo ob polčasu 0:1 za AC MIlan, ki je prvo tekmo dobil z 1:0. Uvodnih 20 minut je minilo v popolni prevladi Neapeljčanov, ki so si pripravili kar nekaj priložnosti, a je bila obramba gostov vselej na mestu. Razmerje v strelih proti golu je bilo 7:0. Nato so domači navijači doživeli hladno prho. Na robu kazenskega prostora je skušal soigralcu podati Rafaela Leao, popolnoma brez potrebe pa ga je zrušil Mario Rui. Poljski sodnik Szymon Marciniak je v hipu pokazal na najstrožjo kazen. Izvedel jo je Olivier Giroud, toda ne najboljši strel z bele točke je vratar Alex Meret zaustavil.

Meret se je nekaj minut pozneje spet srečal s strelom Girouda s šestih metrov in znova izšel kot zmagovalec. V 36. minuti so enajstmetrovko zahtevali Neapeljčani, toda Marciniak je odmahnil z roko. Odločitev je ostala enaka tudi po posredovanju VAR-a.

Prodor Leaa, o katerem se bo še dolgo govorilo
Napadi Napolija v zadnje četrt ure niso bili več tako siloviti. A kljub temu je zadetek Milana prišel nepričakovano. Junak je bil Leao, ki je žogo dobil globoko na svoji polovici. 23-letni Portugalec je stekel v protinapad, branilci Napolija mu niso mogli odvzeti žoge. Silovit protinapad je končal z idealno podajo do Girouda, ki mu s petih metrov ni bilo težko zadeti mreže. Akcija Leaa se bo še dolgo vrtela na vseh platformah. V sodnikovem podaljšku je mrežo zatresel v prvem polčasu precej nevidni Victor Osimhen, a je igral z roko in zadetek je bil upravičeno razveljavljen.

... napako pa popravil v 43. minuti. Foto: Reuters

Neizkoriščena tudi druga enajstmetrovka
Tudi drugi polčas je Napoli začel udarno. Hviča Kvarachelia je premašal obrambo Milana in sprožil z nekaj metrov povsem s strani, toda žoga je švignila za malo čez gol. Vodilna ekipa Serie A je pletla mrežo okoli kazenskega prostora Milana, toda obramba je bila vselej na mestu. V 57. minuti je spet vse naredil Kvarachelia, ki je z eno potezo mojstrsko preigral dva branilca, tudi tokrat pa ga je na cedilu pustil zaključni strel. Napadi Napolija so se spremenili v jalovo obleganje vrat Milana, katerega obramba je spominjala na kitajski zid.

Žarek upanja za Napoli je posijal v 81. minuti. Predložek Giovannija di Lorenza je v kazenskem prostoru v roko zadel Fikaya Tomorija. Marciniak je drugič na tekmi pokazal na enajstmetrovko. Izvedel jo je Kvarachelia, toda vratar Mike Maignan se je vrgel v desno stran in odbil žogo v kot. To je bil zadnji udarec za Napoli, ki je po tem bolj ali manj položil orožje.

Osimhen zadel prepozno
Milanova obramba je proti izjemni napadalni ekipi na obeh tekmah zdržala skorajda čisto do konca, častni zadetek je v tretji minuti sodnikovega podaljška z glavo dosegel Osimhen. A časa za kaj več ni bilo, minuto pozneje je sodnik Szymon Marciniak odpiskal konec tekme.

Liga prvakov, četrtfinale, povratne tekme:
Chelsea - REAL MADRID (prva tekma: 0:2)
0:2 (0:0)
Rodrygo 58., 80.

Chelsea: Arrizabalaga, Fofana, Thiago Silva, Chalobah, James, Kante, Fernandez (68./Sterling), Cucurella (68./Mudrik), Kovačić, Gallagher (67./Joao Felix), Havertz (76./Mount).

Real Madrid: Courtois, Carvajal (82./Nacho), Militao, Alaba (46./Rűdiger), Camavinga, Modrić, Kroos (76./Ceballos), Valverde, Rodrygo (81./Asensio), Benzema (71./Tchouameni), Vinicius Junior.

Sodnik: Daniele Orsato (Italija).

Napoli - MILAN (0:1)
1:1 (0:1)
Osimhen 93.; Giroud 43.
V 22. minuti je Meret Giroudu ubranil 11-metrovko, v 82. minuti pa je Maignan ustavil poskus Kvarachelia.

Napoli: Meret, Di Lorenzo, Rrahmani (74./Ostigard), Juan Jesus, Mario Rui (34./Olivera), Ndombele (63./Elmas), Lobotka, Zielinski (74./Raspadori), Politano (34./Lozano), Osimhen, Kvaratshelija.

Milan: Maignan, T. Hernandez, Tomori, Kjaer, Calabria, Tonali, Krunić, Leao (84./Saelemaekers), Bennacer, Diaz (59./Messias), Giroud (68./Origi).

Sodnik: Szymon Marciniak (Poljska).