Slab primorski petek

Če je Gorica z remijem proti Muri vsaj iztržila točko, je Koper, ki je v prestopnem roku več izgubil kot pridobil, tokrat razočaral svoje privržence. Celje se mu je približalo na dve točki razlike.

Celjani (v beli opremi) so bili tokrat boljši od Kopra. Desno je
strelec za 0:2 Bi Nene Junior Gbamble. Foto: Zdravko Primožič/FPA
Celjani (v beli opremi) so bili tokrat boljši od Kopra. Desno je strelec za 0:2 Bi Nene Junior Gbamble. Foto: Zdravko Primožič/FPA
Gorica : Mura 0:0

Športni park, gledalcev 700 sodnik Halilović (Celje).

Gorica: Likar, Andrejašič, Cerovec, Mevlja, Urbančič, Širok, Ankrah, Hrka (od 59. Petrović), Jukić (od 67. Ahmetaj), Vekić, Iličić (od 59. Velikonja). Trener: Miran Srebrnič.

NOVA GORICA Počasi se daleč pride, se lahko tolažijo novogoriški privrženci, po peti osvojeni točki prvoligaških novincev, ki bodo za vzpon po lestvici potrebovali zmage in gole. V zadnjih šestih tekmah so le enkrat zatresli mrežo tekmeca, pa še gol Nejca Mevlje proti Kopru ni zadostoval niti za točko. Danes so proti Sobočanom vendarle remizirali tako kot nazadnje v športnem parku proti Domžalam. Domači trener Miran Srebrnič je proti Muri opravil nekaj rošad v začetni enajsterici in tudi v samem igralnem modelu, kjer se je opredelil za tri nogometaše v zadnji vrsti.

Denisu Cerovcu in Mevlji se je v obrambi pridružil Jan Andrejašič, v napadu pa je priložnost od prve minute dobil Miroslav Iličić, ki žal ni prinesel želenega strelskega izbruha. Gostitelji so sicer v prvem polčasu imeli pobudo in izpeljali nekaj akcij, ob katerih je vendarle zmanjkal udarnejši zaključek. Pri Sobočanih velja omeniti le strel Tia Cipota. V nadaljevanju menjave niso dvignile ritma, vznemirljivih trenutkov pa je bilo še manj.

Koper : Celje 0:2 (0:2)

Mestni stadion, gledalcev 300 sodnik Jug (Čiginj). Strelca - 0:1 Ikwuemesi (29), 0:2 Gbamble (40). Koper: Golubović, Šimčak, Palčič (od 65. Kambič), Rajčević (od 23. Mittendorfer), Novoselec, Correia, Vešner Tičić, Krajinović (od 46. Jašaragić), Osuji, Kolobarić (od 46. Šipovac), Kotnik (od 87. Daley). Trener: Zoran Zeljković.

KOPER Celjani, za katere je zaigral tudi novinec Denis Popović, nadaljujejo s pozitivno serijo. Tokrat so z zelo dobrim prvim polčasom in solidnim drugim vzeli skalp pokalnemu prvaku. Celjani so zasluženo povedli v 29. minuti, ko je mrežo domačih načel Charles Ikwuemesi, ki so ga poleti Koprčanom speljali izpred nosa. Enajst minut zatem se je postavni napadalec izognil prepovedanemu položaju, nato žogo oddal v sredino do Gbambla, ki jo je poslal v praktično prazno mrežo za 2:0. Koprčani so se v dodatni zagati znašli zaradi poškodbe Aleksandra Rajčevića. Po zadnjih odhodih in poškodbah se jim v obrambi ne piše preveč dobro. V prvem polčasu so bili nevarni zgolj prek Andreja Kotnika. Trener Zoran Zeljković je ob polčasu posegel še po dveh menjavah, vendar brez učinka.

V 67. minuti je Anis Jašaragić pred praznim golom preveč okleval, za nameček pa je iz igre zaradi poškodbe moral še Kotnik, pri Celju pa strelec Ikwuemesi.

Tabor danes v Mariboru

SEŽANA Sežanske nogometaše jutri v edini sobotni tekmi ob 17.30 čaka gostovanje v Ljudskem vrtu, kjer bodo skušali sprati grenak priokus po brezkrvni igri proti Bravu. Na drugi strani se je Maribor po slabem uvodu v sezono nekoliko oddahnil po zmagi v Murski Soboti, ko je zadel Roko Baturina. ”Verjamem, da smo z zmago odvrgli breme, ki smo ga nosili po negativni seriji, in se otresli psihološke blokade,” je poudaril hrvaški napadalec.

Za konec prestopnega roka sta iz Sežane na posojo v drugo SNL odšla dva mlajša nogometaša. Mark Seliškar je odšel k Biljam, Robert Čakš pa v Beltince. Tabor gre na Štajersko brez Žige Ovseneka, ki je v sedmih krogih zbral že dva rdeča kartona, kar mu je prineslo počitek na dveh tekmah.