Nikola Đurišić je bil na obeh tekmah nerešljiva uganka za Cedevito Olimpijo. Foto: www.alesfevzer.com
Cedevita Olimpija že končala jadransko sezono

Po velikem neuspehu v Evropi so Ljubljančani klavrno končali tudi regionalno tekmovanje. Na prvi tekmi jih je Mega v Beogradu nadigrala, ko jim je nasula kar 119 točk, tokrat so korak Ljubljančani držali do zadnje četrtine, potem pa popustili in ostali praznih rok ter sezono končali precej prej, kot so načrtovali. Mega je tretjič zapored premagala Cedevite Olimpije, sicer pa je slavila že desetič v nizu. Mlada srbska zasedba zdaj čaka tekmeca v polfinalu. Crvena zvezda bo v ponedeljek imela zaključno žogo v Podgorici proti Studentskem centru, v drugem polfinalu pa se bosta pomerila Partizan in Budućnost.

Znova jim je veliko težav povzročal Nikola Đurišić, ki je na prvem obračunu prispeval 31 točk, tokrat pa 20. 20 jih je zbral tudi Stefan Miljenović. Na domači strani jih je 15 dal Shawn Jones, 14 Justin Cobbs, 11 Alen Omić, Jaka Blažič pa deset. Zmaji so sicer dobili skok (40:30), a so imeli slab met iz igre. Medtem ko je Mega metala 50-odstotno, so slovenski prvaki 34. Za tri skromnih 3/27. Cedevita Olimpija je igrala brez Roka Radovića, ki je imel po padcu na treningu rahel pretres možganov, in Nikole Radičevića, ki ima težave s hrbtom.

Mega je v uvodnih minutah s serijo 7:0 prevzela pobudo in si priigrala šest točk naskoka. V osmi minuti je po košu Cobbsa povedla domača zasedba, potem ko je naredila delni izid 5:0. Najvišja ljubljanska prednost je znašala štiri točke, po prvi četrtini pa sta bili ekipi izenačeni (22:22). Dobro so zmaji začeli drugo četrtino in v 12. minuti je Marko Barać posredoval z minuto odmora. Na polovici četrtine so gostje povedli, vendar je Jones s petimi zaporednimi točkami vrnil Ljubljančane v vodstvo, po njegovi nešportni osebni napaki pa se je tehtnica prevesila na beograjsko stran. Đurišić je v drugi četrtini prispeval osem točk in bil najzaslužnejši, da si je Mega priigrala pet točk naskoka, štiri pa je bila razlika ob odmoru (41:45).

Grafiko zagotavlja sofascore.com

Potem ko v prvi četrtini niso izgubili nobene žoge, so jih Ljubljančani v drugi in tretji po štiri. Drugi polčas so sicer dobro odprli in s 7:0 povedli, vendar je Mega kmalu prevzela vajeti igre v svoje roke. 9:0 je bila serija, ki jo je s šestimi točkami zapored zaključil Đurišić. V 30. minuti so gostje povedli za osem, kar je bila najvišja razlika do tedaj, 60:66 pa je bil rezultat po tretji četrtini. Šest minut in pol pred koncem je za beograjskih +9 trojko prek roke Jonesa zadel Miljenović, po minuti odmora Zorana Martića pa je Mega povedla z dvomestno prednostjo. Ob nemoči so domačim košarkarjem popustili živci. Cobbs je napravil grobo nešportno napako, v prerivanju, ki je sledilo, pa je Američan dobil še tehnično napako, tako da je bil izključen. Tehnični sta dobila še Uroš Plavšić in Omić. Mega je to znala kaznovati in po +16 je bil slabih pet minut pred koncem dvoboj odločen.