Golden State pod obročem ni našel rešitve za Anthonyja Davisa. Foto: Reuters

Gostje, ki so v prvem krogu izločili Memphis, so šest minut pred koncem povedli za 14, toda sledil je delni izid domače vrste 14:0. Steph Curry je, ko je do konca ostala še dobra minuta in pol, z natančnim metom izza črte izenačil. Toda prvaki, ki so v uvodnem krogu končnice prav tako igrali proti tekmecu iz Kalifornije, Sacramentu, ki so ga ugnali po sedmih tekmah, zatem niso več zadeli.

Davis blestel ob zmagi nad Golden Statom

D'Angelo Russell je s polaganjem vrnil Lakerse v vodstvo, na drugi strani pa je Curryja v prodoru blokiral Anthony Davis. LeBron James je zatem zadel le en prosti met, toda Bojevniki so znova zapravili napad. Neuspešen je bil v prodoru Jordan Poole. Po zgrešeni trojki Jamesa je Golden Statu ostalo 17 sekund za napad za zmago. Dennis Schröder je dobro pokril Curryja, Poole pa se je že devet sekund pred koncem odločil za met za tri. Vrgel je z velike razdalje in zgrešil.

Steph Curry je blestel na zadnjem obračunu Golden Stata, ki je slavil v Sacramentu. Kingsom je dal 50 točk, kar je rekord sedmih tekem. Foto: Reuters
Lakersi povedli proti Golden Statu

To je bil 53. poskus Warriorsov izza črte. Zadeli so 21 trojk. Lakersi so jih le šest iz 25 poskusov, sicer pa je bil njihov met iz igre 47-odstoten. Velika razlika je bila v prostih met. Medtem ko so jih domači košarkarji izvedli le šest (pet so jih zadeli), so gostje v Chase Centru na črto prostih metov stopili 29-krat. 25 metov so zadeli. Golden State je napravil še enkrat več osebnih napak. Razmerje točk v obarvanem delu je bilo 28:54. Druga tekma bo v San Franciscu v noči na petek po slovenskem času.

Odličen je bil Davis, ki je bil s 30 točkami (met 11/19) prvi strelec tekme. Zbral je kar 23 skokov, ob tem pa podelil še štiri blokade. 22 točk (met 9/24) je prispeval James, ki je ujel 11 odbitih žog. Russell in Schröder sta dodala po 19 točk. Curry je bil s 27 točkami najboljši pri Golden Statu. 14 jih je dal v zadnji četrtini. Junak sedme tekme proti Sacramentu je zadel šest trojk. Šestkrat sta bila za tri uspešna tudi Klay Thompson, ki je vpisal 27, in Poole, ki je pristavil 21 točk. Kevon Looney je imel ob desetih točkah še 23 skokov.

"Že dva meseca in pol približno igramo košarko, kakršno je treba v končnici, da smo še vedno v igri. Bili smo nepopustljivi. Vemo, kako dober je Golden State na domačem parketu, zato je to velik korak za nas," je dejal James, trener Bojevnikov Steve Kerr pa je poudaril odlično predstavo Davisa: "Res je odigral izvrstno tekmo. Dominiral je pod obročem, podelil štiri blokade in poskrbel, da je bilo še nekaj naših metov težkih. Ta ekipa že nekaj mesecev počne to. Z razlogom so ena najboljših ekip v ligi in Davis je pomemben del tega."

Jalen Brunson je izza črte metal 6/10. Z njegovimi trojkami so Knicski v ključnih trenutkih prevzeli pobudo. Foto: Reuters

New York je na drugi tekmi premagal Miami s 111:105 in pred selitvijo serije na Florido izenačil na 1:1. Jalen Brunson je po porazu na uvodnem dejanju polfinala Vzhoda prevzel krivdo in dejal, da mora biti na naslednjem obračunu boljši. Sprva mu ni šlo, saj je v prvem polčasu ob slabem metu iz igre dosegel le sedem točk. Toda v odločilnih trenutkih je košarkar, ki je poleti prišel iz Dallasa, prevzel odgovornost, dajal najpomembnejše koše in srečanje končal kot najboljši strelec s 30 točkami.

Brunson je stisnil zobe in igral kljub težavam z gležnjem. Po poškodbi gležnja se je med Knickse vrnil Julius Randle, ki je statistiko napolnil s 25 točkami, 12 skoki in osmimi podajami. 24 točk je zbral RJ Barrett, od tega kar 16 v prvi četrtini. Le podaja je zmanjkala Joshu Hartu do trojnega dvojčka. Prispeval je še 14 točk in 11 skokov. “Julius je bil zelo agresiven, Jalen izvrsten, RJ je odlično začel tekmo … Imeli smo kar nekaj igralcev, ki so stopili v ospredje. Brunson je takšen tip igralca. Izjemen vodja in neopustljiv. Nikoli te ne razočara. Kdaj ti ne gre, ampak on se nikoli ne vda,“ je bil zadovoljen domači trener Tom Thibodeau.

Prav Brunson je v zadnji četrtini prevesel tehtnico na newyorško stran. Miami je v Madison Square Gardnu v zadnji četrtini še vodil za šest. Pogrešal je prvega strelca končnice Jimmyja Butlerja. Vročica le upa, da bo na voljo na tretji tekmi, ki bo v soboto v Kaseyja Centru. Caleb Martin je bil z 22 točkami prvi strelec gostov, 21 jih je pristavil Gabe Vincent, 17 pa Max Strus.