Gabriel je bil junak srečanja na Stamford Bridgeu. Foto: Reuters
Takole je 24-letni Brazilec, ki je leta 2018 med drugim branil barve zagrebškega Dinama, pospravil žogo pod prečko za edini zadetek na tekmi. To je bil sicer njegov drugi gol v sezoni in jubilejni deseti za Arsenal. Čisto vse zadetke je dosegel po predložku iz kota. Foto: Reuters

Ta je dosegel edini zadetek na tekmi, potem ko se je v kazenskem prostoru gostiteljev odlično znašel in predložek Bukaya Sakaja iz kota pospravil pod prečko.

V prvem polčasu je bil sicer najnevarnejši njegov rojak Gabriel Jesus. Enkrat je nevarno zapretil, potem ko je z glavo meril nenatančno. V prvem delu so bili za odtenek boljši topničarji, vendar ne ena ne druga ekipa ni pretirano blestela pred vrati. Morda je malce zadišalo po spremembi izida le še v 11. minuti, ko je Arsenalov Ben White sprožil mimo desne vratnice vratarja Edouarda Mendyja.

Po Gabrielovem zadetku so gostje z Emiratesa zaigrali še samozavestnejše. Minimalno prednost so relativno mirno držali v svojih nogah, šele v zaključku so bili malce pod pritiskom, a ne dovolj, da bi bila njihova zmaga zares ogrožena.

Z zmago so se znova zavihteli na vrh premierligaške lestvice, kjer imajo po 13 krogih dve točki naskoka pred najbližjim zasledovalcem Manchester Cityjem. Ta je v soboto v zadnjih sekundah izvlekel poln izkupiček točk proti Fulhamu (2:1).

Mohamed Salah je Liverpoolu prinesel zmago v Londonu. Foto: Reuters

Salah Liverpoolov junak v Londonu
Nogometaši Liverpoola so v gosteh premagali Tottenham z 2:1. Oba zadetka je dosegel Mohamed Salah, oba v prvem polčasu. Najprej je v 11. minuti po podaji Darwina Nuneza s hitrim strelom presenetil vratarja Huga Llorisa za 1:0, vodstvo rdečih je v 40. minuti podvojil po veliki napaki Erica Dierja. Egipčan je stekel v hitri protinapad, se znašel iz oči v oči z Llorisem in ga rutinirano premagal z lobom. Dvajset minut pred koncem je s krasnim strelom v malo mrežico zaostanek gostiteljev prepolovil Harry Kane. Tottenham je iskal izenačujoči zadetek, a zaman, gostujoča obramba je zdržala vse napade.

Nogometaši Manchester Uniteda so doživeli četrti poraz v sezoni, tokrat na Villa Parku, kjer so s 3:1 klonili pred Aston Villo. Foto: Reuters