Nejc Barič je 15 točkam dodal kar 15 podaj, kar pa vseeno ni bilo dovolj za uspeh Krke v Šentjurju. Foto: www.alesfevzer.com

Šentjurčani so pripravili veliko presenečenje. Potem ko so prvo tekmo v Novem mestu izgubili z 39 točkami razlike, so na domačem terenu pokazali popolnoma drugačen obraz in ugnali Krko. S tem so izsilili odločilno tretjo tekmo, ki bo v nedeljo v dvorani Leona Štuklja.

13:0 je naredila domača zasedba ob šestminutnem strelskem mrku Krke, ki je trajal do sredine zadnje četrtine. Za 13 točk so gostitelji vodili še slabih pet minut pred koncem srečanja, dobri dve minuti pozneje pa je bilo že 65:63. Štiri sekunde pred koncem rednega dela je Jure Špan zadel dva prosta meta, toda še pred sireno je podaljšek s trojko izsilil Jure Škifić (69:69).

Cedevita Olimpija, ki je prvi favorit za naslov prvaka, se je zanesljivo prebila v polfinale. Foto: KK Cedevita Olimpija

Šentjur je bolje začel podaljšek, v katerem je vodil ves čas. Novomeščani so pred zadnjo minuto znižali na 76:75, a je nato zadel nekdanji košarkar Krke Dalibor Đapa, na varnih pet točk je povišal Špan, gostitelji pa so zmago potrdili s črte prostih metov. 24 točk je prispeval Špan, Domagoj Samac pa jih je dodal 16. Prvi strelec Krke je bil z 19 Adin Vrabac, Barič pa se je izkazal s po 15 točkami in podajami.

Hopsi do zadnje četrtine držali korak z Olimpijo

Kar 49 je znašala razlika na prvi tekmi med Cedevito Olimpijo in Hopsi. Zmaji so s 87:70 slavili tudi na Polzeli, a so gostitelji nudili favoriziranim zmajem dostojen odpor. Dolgo so gostitelji držali korak z Ljubljančani in celo povedli z dvomestno razliko. Čeprav so gostje prvi del končali z delnim izidom 22:6, pa vseeno niso strli Hopsov, ki so se vrnili in pred zadnjo četrtino celo vodili za točko, nato pa je Olimpija zagospodarila na parketu in zadnjih deset minut dobila z 29:11. Jaka Blažič je bil z 22 točkami prvi strelec tekme, pri Polzeljanih je bil Žan Kosič najboljši z 19.

Rogaška z visoko zmago med štiri

V polfinale se je prebila tudi Rogaška, ki je s kar 95:67 v gosteh ugnala Terme Olimio. Slatinčani so temelj za drugo zmago položili v prvem polčasu. Ob 66-odstotnem metu iz igre in osmih zadetih trojkah iz 12 poskusov so dosegli 51 točk in si priigrali 25 točk naskoka. 28 točk od 51 oziroma sedem trojk so skupaj dosegli David Nichols, Petar Vujačić in David Gabrovšek. Nichols je tekmo končal pri 20 točkah in 11 podajah, Vujačić jih je dosegel 18, Gabrovšek pa ob desetih skokih 17. Pri Podčetrtku je bil najboljši Simo Atanacković z 22 točkami, manjkal pa je učinek Sandija Čebularja, do te tekme prvega strelca, ki je v 35 minutah zbral le eno točko.

Šenčur izenačil serijo s Heliosom

Tretjo tekmo je izsilil tudi Šenčur, ki je doma s 70:56 premagal Helios. Tretja tekma bo v soboto v Domžalah. Drugo četrtino so gostitelji dobili za 13 in na odmor odšli z devetimi točkami naskoka. Na začetku zadnje četrtine so Domžalčani prišli na -5, toda tri minute pozneje je bilo že 16 in dvoboj je bil odločen. Jan Novak je pri Šenčurju v statistiko vpisal 14 točk, sedem skokov in sedem podaj, pri Heliosu sta bila s po 15 točkami najbolj razpoložena Tadej Ferme in Blaž Mahkovic.

Črna gora dobila tretjega predstavnika v Ligi ABA

Ligo ABA 2 je osvojil Studentski centar, ki je v dveh tekmah finala s skupnim izidom 170:161 ugnal Spars. Podgoriška zasedba se je s tem uvrstila v Ligo ABA, Sarajevčani pa bodo s Splitom, ki je bil med jadransko elito 13., odigrali dodatne kvalifikacije. Studentski centar je v zaključnem mehurčku v Podgorici upravičil prvo mesto po rednem delu. V finalu je na prvi tekmi zmagal z 99:89, drugo pa izgubil z 71:72. Edini slovenski predstavnik v Ligi ABA 2 Helios Suns je sicer v rednem delu zasedel zadnje mesto, a je vodstvo lige sklenilo, da bodo lahko vsi udeleženci zaradi specifične sezone, ki je bila v celoti odigrana v varovanih okoljih oziroma mehurčkih, v njej sodelovali tudi v prihodnje.