Guardiola je ob zmagi našel veliko pozitivnih stvari. Foto: Reuters

Meščani so vse opravili v prvih 15 minutah, ko so bliskovito dosegli oba gola. Kyle Walker je v sedmi minuti lepo zaposlil Phila Fodna, ki je s prvim dotikom zadel v polno. Še sedem minut pozneje je Matheus Nunes našel osamljenega Erlinga Haalanda, ki je podvojil prednost.

Rodri je moral na začetku drugega polčasa hitro zapustiti igro. Foto: Reuters

Drugi polčas je zaznamoval dogodek po le 27 sekundah, ko sta se petelinila Rodri in Morgan Gibbs White, Španec je za vrat prijel gostujočega nogometaša in takoj videl rdeče. Forest je imel tako celotni drugi polčas igralca več, a tega ni znal izkoristiti: Orel Mangala in Taiwo Awoniyi sta z dobrega položaja streljala mimo vrat, domači vratar Ederson pa je zaustavil poskus Anthonyja Elange.

"V prvem polčasu smo igrali res izjemno. No, v drugem polčasu pa moram pohvaliti izjemno igro v obrambi, ki je res delovala. Dobrih 50 minut smo igrali 10:11, zato res ni bilo preprosto. Še enkrat moram pohvaliti svoje varovance v prvem polčasu," je tekmo ocenil trener sinjemodrih Pep Guardiola.

Fernandes je takole sprožil odločilni strel. Foto: Reuters

Rdeči vragi so se spet mučili
Večerni dvoboj med Burnleyjem in letos skromnim Manchester Unitedom so dobili rdeči vragi. Ti tudi tokrat niso delovali prepričljivo, predvsem so bili bledi v napadu. V 26. minuti so se sicer že veselili vodstva, po predložku iz kota je zadel Jonny Evans, a je glavni sodnik po ogledu videoposnetka gol razveljavil zaradi prepovedanega položaja. Dvoboj je nato ob koncu prvega dela z lepim strelom z volejem z desne strani odločil kapetan Bruno Fernandes.