Šest ustavnih sodnikov razkrilo dodatne ...

Skrivajo premoženje: razkrivamo nepremičnine, ki...

doncic Ekipa24.si

Bo igral? Navijači Dallasa v skrbeh zaradi ...

0 14.01.2024 14:30:40

Lampičeva zgrešila kar sedem strelov

Italijanska biatlonka Lisa Vittozzi je dosegla drugo zmago v tej sezoni svetovnega pokala, ko je bila najboljša v zasledovanju na tekmi v Ruhpoldingu. Za 0,7 sekunde je ugnala Norvežanko Ingrid Landmark Tandrevold, prvo v sprintu, tretja je bila rojakinja slednje Juni Arnekleiv (+9,1). Najboljša Slovenka je bila na 24. mestu Anamarija Lampič.

Lampič je zaostala dve minuti in 12,1 sekundo, a je imela kar sedem zgrešenih strelov. Na 50. mestu je brez točk ostala Polona Klemenčič (+4:17,4) s petimi zgrešenimi streli.

V sprintu je bila Lampič 14. in je na prvem strelskem postanku leže opravila en kazenski krog ter na 13. mestu zaostajala dobro minuto. Vse strele je prvič zadela Klemenčič, 45. v sprintu, in napredovala na 39. mesto.

Lampič je tudi drugič leže zgrešila prvo tarčo ter nadaljevala na 17. mestu, Klemenčič pa je zgrešila dvakrat in krepko nazadovala na razpredelnici. Lampič je imela še več težav s streljanjem stoje. Zgrešila je trikrat in nato še dvakrat, ter je s tem izgubila vse možnosti za dobro uvrstitev, čeprav je imela najboljši tekaški čas.

Odvil se je troboj za zmago. Na zadnjem strelskem postanku je vodilna trojica začela praktično skupaj, v zaključnem sprintu pa je bila najboljša Vittozzi, tretja v sprintu. Italijanka je uspela ohraniti okrog sekundo prednosti iz začetka ciljne ravnine pred Landmark Tandrevold.

Arnekleiv, 11. po sprintu, se je predala že pred tem in se zadovoljila s tretjim mestom. Na strelišču ni zgrešila tarče, prvouvrščeni sta šli po enkrat v kazenski krog.

Popoldne bo na Bavarskem na sporedu še moška zasledovalna tekma, na sobotnem sprintu so si jo zagotovili trije slovenski biatlonci Jakov Fak, Miha Dovžan in Toni Vidmar.