Dvojna finska zmaga na predzadnji tekmi smučarskih tekačic, Mandeljc 38.

Falun, 16. marca - Finska smučarska tekačica Kerttu Niskanen je zmagovalka tekme na 10 km klasično za svetovni pokal v švedskem Falunu. Predzadnjo preizkušnjo letošnje sezone je na drugem mestu končala njena rojakinja Johanna Matintalo, ki je zaostala 4,2 sekunde. Edina slovenska predstavnica Anja Mandeljc je bila 38.

Kitajska, Zhangjiakou.
Finka Kerttu Niskanen.
Arhiv Xinhua/STA

Deset sekund je na tretjem mestu zaostala Švedinja Jonna Sundling. Peta je bila vodilna v seštevku svetovnega pokala, Američanka Jessie Diggins. V skupnem seštevku je ta znova povečala prednost pred Švedinjo Linn Svahn, ki se je po dveh zaporednih drugih mestih na zadnjih dveh sprintih Američanki zelo približala.

Mandeljc je zaostala nekoliko manj kot dve minuti in pol in zasedla 38. mesto za nove točke v svetovnem pokalu. Letos je najvišje posegla z 28. mestom v Canmoru. Skupno je z 154 osvojenimi točkami 66.