221528

Bolgari remizirali z Azerbajdžanom, Srbija zmagala proti Cipru

Avtor: Aljaž Pirnat
25. 3. 2024, 22.26

Slovensko nogometno reprezentanco čaka naslednji pripravljalni obračun v torek v Ljubljani s Portugalsko, dva od naslednjih tekmecev Slovenije pa sta svoje delo v tej reprezentančni akciji opravila že danes. Bolgari so igrali neodločeno 1:1 z Azerbajdžanom, Srbija je na Cipru zmagala z 1:0.

Bolgari, ki bodo zadnji tekmec Slovenije med junijskimi pripravami na letošnji Euro v Nemčiji – tekma bo 8. junija v Stožicah -, so danes gostovali pri Azerbajdžanu.

Po prvem polčasu brez zadetkov je Bolgare v vodstvo popeljal Filip Krastev v 59. minuti. A Bolgarija minimalne prednosti ni zadržala, Musa Qurbanly je za domače izenačil v 87. minuti.

Srbija, drugi slovenski nasprotnik v skupinskem delu EP (dvoboj bo 20. junija v Münchnu), pa je bila uspešnejša. V Larnaki je zmagala z zadetkom Sergeja Milinković-Savića že v sedmi minuti.

Srbija bi lahko vodstvo že v prvem polčasu povišala, vendar je Aleksandar Mitrović v 11. minuti zapravil najstrožjo kazen, uspešnejši je bil vratar Cipra Joel Mall.

V nadaljevanju je za Srbijo v igro vstopil tudi kapetan Dušan Tadić, ki je tako s 106. nastopom za izbrano vrsto postal nov srbski rekorder, za eno tekmo je presegel dosežek Branislava Ivanovića. Do konca drugega polčasa so bili domači sicer boljši, enkrat zadeli tudi okvir vrat, a vratar Srbije Predrag Rajković ni klonil.

Vir: STA

1

Matko pred tekmo sezone: Ni boljše priložnosti za osvojitev naslova kot proti Olimpiji (VIDEO)...Več

2

Matko za Šport TV: Ne glede na to, na katerem položaju igram, mi trener daje svobodo (VIDEO)...Več

3

Eredivisie: Feyenoord prvič po treh desetletjih sezono po osvojenem naslovu končal na drugem mestu (VIDEO)...Več

1

Šeško se ne misli ustaviti, mojstrski zadetek tudi proti polfinalistom lige prvakov! (VIDEO)...Več

2

BLOG: Čas je za Elšnika, Karničnika, Iličića, Topalovića… Pridete?...Več

3

Šeško v klubskem dresu znova trese, proti Heidenheimu do svojega 10. gola v Bundesligi (VIDEO)...Več