Kar je 'pretepeni' in poškodovani Dončić ...

zu
zu
1 03.01.2024 12:10:01

Uh, kakšen nastop Nike Prevc! Slovenska smučarska skakalka tekmicam odčitala pravo lekcijo!

Končana je prva serija ženskih smučarskih skokov v Beljaku.

Slovenska smučarska skakalka Nika Prevc, zmagovalka premierne turneje dveh večerov, je bila najboljša že v kvalifikacijah, nato pa je v prvi seriji svetovnega pokala v Beljaku pometla s konkurenco. Prevc je zbrala 135,2 točke in ima pred najbližjo zasledovalko, Nemko Anno Ruprecht, na srednji skakalnici kar 19,7 točke prednosti.

Na tretjem mestu je Kanadčanka Abigail Strate, ki za vodilno Prevc zaostaja za 19,9 točke.

Tik pred izjemnim nastopom 18-letne Slovenke je s padcem prvo serijo končala svetovna prvakinja iz Planice in skupno tretja najboljša skakalka to zimo, Alex Loutitt. Kanadčanka je doskočišče lahko zapustila sama, brez pomoči reševalcev, tekmo pa je že končala na 38. mestu.

Od Slovenk bodo v finalu trideseterice nastopile še Katra Komar (107,8 točke) s 13., Nika Križnar (107,5) s 14. in Ema Klinec (103,1) z 22. mestom. Za las je brez finala ostala Ajda Košnjek (97) na 31. mestu, že v jutranjih kvalifikacijah pa je obstala mlada Tina Erzar, ki je padla pri doskoku.