Edmonton izenačil serijo z Vancouvrom, Bostonu ostaja v igri

Edmonton, 15. maja - Hokejisti Edmontona so v polfinalu vzhodne konference severnoameriške lige NHL premagali Vancouver Canucks s 3:2 in izid v zmagah izenačili na 2:2. Na vzhodu pa je Boston na gostovanju na Floridi presenetljivo slavil z 2:1 in v skupnem seštevku znižal na 3:2.

V Edmontonu je bil igralec dneva Nemec Leon Draisaitl, ki je zadel za 1:0 in dosegel že osmi gol v play offu, Nemec pa je bil nato 39 sekund pred koncem tudi podajalec pri odločilnem golu Evana Boucharda.

Florida pa je na vzhodu zapravila priložnost, da zaključi serijo z Bostonom. Za goste je v prvem delu zadel Morgan Geekie, v 27. minuti je poravnal Sam Reinhart, le štiri minute kasneje pa je končni izid postavil Charlie McAvoy.