LeBron James je bil razred zase v zadnji četrtini. 37-letni zvezdnik bo moral po tekmi All Star, na kateri bo kapetan ekipe, ponoviti tako predstavo, saj bo njegov genialni partner Anthony Davis zelo verjetno odsoten dlje časa. Foto: AP

Tri minute pred odmorom je gledalcem v Crypto.com Areni zastala sapa. Davis je v skoku za žogo pristal na stopalu Rudyja Goberta. Desni gleženj mu je močno obrnilo in zvijal se je od bolečin. Po minuti odmora so mu morali pomagati v garderobo, saj ni mogel stopiti na desno nogo.

Prvo slikanje je pokazalo, da gleženj ni zlomljen. Manjkal bo najmanj dva tedna, zelo verjetno pa se bo lahko vrnil še pred končnico, ki se bo začela sredi aprila. V tej sezoni je zaradi poškodbe kolena že izpustil 17 tekem in to se je 17-kratnim prvakom Lige NBA zelo poznalo, saj imajo le 27 zmag in so na devetem mestu Zahoda.

Austin Reaves, ki je 15. decembra s trojko ob pisku sirene odločil srečanje v Dallasu, se je znova izkazal. Foto: AP

Deset zaporednih točk Jamesa
To je bil šok za Jezernike, ki niso našli pravega odgovora za razigrane goste iz Salt Lake Cityja. Blestel je Donovan Mitchell (37 točk, 5/11 za tri). Šest minut pred koncem so bili Lakersi v zelo neugodnem položaju (80:92). James je prevzel odgovornost v končnici. Nanizal je 10 točk. Sijajno je prodrl, nato je končal akcijo z zabijanjem in zadel še dve trojki. Minuto pred koncem so Lakersi povedli z 99:96.

V dvorani je završalo, v prvi vrsti so bili tudi nekateri člani LA Ramsov, ki so v nedeljo osvojili Super Bowl. 37-letni James je bil v nedeljo na spektaklu Lige NFL. Tokrat je Aaron Donald prišel na tekmo Lakersov in se objel z Jamesom po koncu tekme.

Novinec Reaves zadel ključno trojko
Bojan Bogdanović je s trojko znižal na 100:99, a je James podal do novinca Austina Reavesa, ki je zadel trojko z desne strani za 103:99, nato pa je Russell Westbrook s tremi prostimi meti potrdil veliko zmago.

Vogel: James je znova odigral neverjetno
"James je znova odigral neverjetno. V zadnji četrtini je bil izjemen, njegova želja je bila zares velika. Z energijo je napolnil soigralce, ki so mu sledili. To je bil res poseben večer," je povedal trener Lakersov Frank Vogel.

"Nismo se uspeli takoj pobrati po poškodbi Davisa. Zelo dobro je igral in seveda smo ga pogrešali. Zbrali smo se ob koncu tretje četrtine, v zadnjih minutah pa nam je uspela vrnitev," je dodal James.

Monte Morris je zadel trojko ob pisku sirene prek roke Stephena Curryja. Foto: AP

Morris ob pisku sirene pokopal Bojevnike
Golden State je v pravem trilerju v Chase Centru izgubil proti Denverju s 116:117. Monte Morris je zadel trojko z desne strani ob pisku sirene. Sodniki so si ogledali posnetek in potrdili, da so bile tri točke dosežene pravočasno.

Bojevniki so še dve minuti pred koncem vodili s 113:106, nato pa so Nuggetsi nanizali osem točk. Morris je 14 sekund pred koncem zadel za vodstvo (113:114). Stephen Curry (25 točk) je odgovoril 5,9 sekunde pred koncem, a zadnji napad je imel Denver.

Nikola Jokić je zbral 35 točk, 17 skokov in 8 podaj, Bryn Forbes je zadel štiri trojke, Morris pa je prispeval 13 točk, a vsekakor je bil junak večera v San Franciscu.

Brooklyn od -28 do prestižne zmage v Madison Square Gardnu
Košarkarji New Yorka so doživeli nov grenek poraz, zapravili so 28 točk prednosti proti Brooklynu. Netsi so zadnjo četrtino dobili z 38:19 in se veselili prestižne zmage (106:111). Novinec Cam Thomas je 16 od 21 točk dosegel v zadnji četrtini.

To je bila pika na i slabi sezoni Knicksov, ki so tokrat začeli sijajno. Prvo četrtino so dobili z 38:18, nato pa je Olli Toppin sredi druge četrtine povišal na 54:26. Ob odmoru so imeli Netsi 21 točk zaostanka (65:44).

Poškodovani Kevin Durant (vrnil naj bi se na začetku marca) je bil navdušen nad predstavo novinca Cama Thomasa v Madison Square Gardnu. Foto: AP

Enajst minut pred koncem tekme je Mitchell Robinson z zabijanjem navdušil gledalce, New York je povedel z 91:73. Knicksi štiri minute in pol niso dosegli niti točke, Netsi so z delnim izidom 15:0 prvič na tekmi prevzeli vodstvo, ko je Thomas zadel s petih metrov po koraku nazaj (97:99).

V končnici sta se izkazala tudi Seth Curry in LaMarcus Aldridge. Ključno trojko je zadel Thomas z devetih metrov sedem sekund pred koncem (103:109). Poškodovani Kevin Durant, ki je tekmo spremljal v rdeči kapi, je prišel na parket čestitat novincu.

To je bila druga zaporedna zmaga Brooklyna, potem ko je izgubil kar enajst tekem zapored. Curry je dosegel 20 točk, Andre Drummond pa je zbral 19 skokov. Oba sta prišla iz Philadelphie v menjavi za Jamesa Hardna. Velika okrepitev je tudi Ben Simmons, ki je sedel na klopi v obleki. Trener Steve Nash je poudaril, da se zelo pozna dolg odmor (za Philadelphio letos ni odigral niti ene minute) in potreboval bo še precej treninga. Kyrie Irving ni smel igrati, saj v New Yorku še vedno lahko igrajo le cepljeni igralci.

Julius Randle je prispeval 31 točk in 10 skokov za New York, ki ima že 34 porazov in je daleč od končnice. Lani so se Knicksi prvič po letu 2013 prebili med osem najboljših ekip na Vzhodu. Letos jim bo ta podvig težko uspel.

Jerami Grant je bil nepričakovani junak v TD Gardnu. Foto: Reuters

Detroit presenetljivo končal zmagoviti niz Bostona
Za veliko presenečenje je poskrbel zadnjeuvrščeni Detroit, ki je v TD Gardnu končal niz devetih zmag Bostona (111:112). Celticsi so v torek dosegli najvišjo zmago nad Philadelphio v zgodovini (135:87).

Prav nič ni kazalo na zmago Pistonsov štiri minute pred koncem, ko je Jayson Tatum z zabijanjem povišal na 106:98. Jerami Grant je 11 od 24 točk dosegel v zadnjih štirih minutah in 40 sekundah, ko je s simultanko poskrbel za preobrat. Odločilni koš je dosegel 19 sekund pred koncem. Tatum je zgrešil met za zmago Bostona 1,7 sekunde pred zadnjim piskom sirene.

DeMar DeRozan je najzaslužnejši, da je Chicago znova na prvem mestu Vzhoda. Foto: AP

Boston je devet zmag nanizal s povprečno razliko 20 točk. Trener Ime Udoka je bil razočaran, saj so bili blizu desete zaporedne zmage.

DeRozan popravil rekord Chamberlaina
V Chicagu je DeMar DeRozan z 38 točkami popeljal Bike do zmage nad Sacramentom s 125:118. Podrl je rekord, ki ga je postavil legendarni Wilt Chamberlain. DeRozan je postal prvi igralec v zgodovini lige, ki je dosegel 35 ali več točk ob vsaj 50-odstotni uspešnosti metov na sedmih zaporednih tekmah. Chamberlainu je to dvakrat uspelo na šestih zaporednih tekmah v sezonah 1960/61 in 1962/63.