KOPRČANI V ČETRTFINALU: V gosteh izločili Olimpijo (FOTO)

Koper

Nogometaši Kopra in Mure so naslednji udeleženci četrtfinala pokala Pivovarne Union. Koprčani so v prvoligaškem obračunu v Ljubljani izločili Olimpijo s 4:2. Mura pa je v gosteh pri Čardi Martjancih slavila s 3:0.

ZMAGA! Za uvrstitev v četrtfinale #pokalpivovarnaunion???? je padla Olimpija! #ForzaKoper????????

Objavil/a FC Koper dne Četrtek, 07. marec 2024

Ljubljančani so na stadionu v Športnem parku Šiška povedli v 15. minuti, ko je Marko Brest zadel z roba kazenskega prostora. Koprčani so v 20. minuti izid poravnali, strelec je bil Enej Jelenič, ko je prišel do odbite žoge Denisa Pintola in zadel malce z desne strani. A zeleno-beli so štiri minute zatem spet vodili, ko je bil s strelom z glavo uspešen Ivan Posavec, ki je v 44. zadel še vratnico.

Tudi ta izid pa ni dolgo zdržal, nadaljevalo se je strelsko popoldne v Šiški, ko je v 31. minuti žogo pod prečko z leve strani poslal Wisdom Sule. Timothe Nkada je v 50. minuti iz bližine Koprčanom priigral prvo vodstvo na tekmi, pot Koprčanov med osem pa je v 87. minuti potrdil Enej Marsetič po kotu.

Mura je pričakovano v prekmurskem obračunu v gosteh ugnala četrtoligaša Čardo Martjance s 3:0. Za soboško ekipo sta najprej zadela Nikola Jovićević v 38. in Borna Proleta ob koncu prvega polčasa, Martin Korpič pa je v 64. minuti dosegel avtogol.

Danes je na sporedu še tekma Nafta 1903 - Rogaška.

V sredo so nogometaši Kalcerja Radomelj v osmini finala pokala po preobratu z 2:1 v gosteh premagali Maribor, v četrtfinale sta napredovala še dva predstavnika 2. SNL. Beltinci so s 5:0 premagali Ljutomerčane, Gorica pa je bila s 3:1 boljša od Jesenic.

V torek sta napredovali zasedbi Triglava in Ilirije. Prvi so z 1:0 v gosteh premagali Podvince, ljubljanska zasedba pa je bila s 3:1 boljša od Vidma.