Dirka Pariz - Nica kolesarstvo Tadej Pogačar Tadej Pogačar Mads Pedersen

Ponedeljek, 6. 3. 2023, 16.35

DIRKA PARIZ−NICA, 2. ETAPA

Pogačar dobil leteči cilj, v cilju najhitrejši Pedersen

dirka Pariz - Nica Tadej Pogačar | Tadej Pogačar rumene majice še nima, ima pa belo za vodilnega mladega kolesarja na dirki. | Foto Guliver Image

Tadej Pogačar rumene majice še nima, ima pa belo za vodilnega mladega kolesarja na dirki.

Ciljni šprint glavnine na drugi etapi dirke Pariz−Nica je dobil Mads Pedersen in oblekel rumeno majico. Zadnji del etape je bil sicer v virtualni rumeni majici Tadej Pogačar, ki je dobil šprint na zadnjem letečem cilju.

Tadej Pogačar
Sportal Belgijcu prva etapa, tudi Pogačar že pokazal mišice

Drugo etapo že 81. kolesarske dirke Pariz−Nica sta zaznamovala nekaj grdih padcev in danski kolesar Mads Pedersen (Trek - Sagafredo), ki je dobil ciljni šprint glavnine. V nedeljo je bil razočaran na tretjem mestu, v ponedeljek pa je tako v zadnjih metrih premagal Nizozemca Olava Kooija (Jumbo-Visma) in rojaka Magnusa Corta (EF Education-EasyPost). Sedemindvajsetletni Pedersen je lani dobil eno etapo na Touru.

Na drugi etapi dirke Pariz−Nica se je Tadej Pogačar (UAE Emirates) v slogu najboljših šprinterjev pokazal 12 kilometrov pred ciljem, ko je v šprintu za dobitne sekunde in bonus točke premagal Avstralca Michaela Matthewsa (Jayco AlUla) in Belgijca Nathana Van Hooydoncka (Jumbo-Visma). Tako je bil do cilja v virtualni rumeni majici. Se pa nato Pogačar ni vmešal v končni razplet etape. Dvakratni zmagovalec Dirke po Franciji je v času zmagovalca v cilj prišel kot 55.

"Na dirkah šteje vsaka sekunda, danes sem jih pridobil šest. Razlike med kolesarji so majhne, morda se bodo v nadaljevanju dirke obrestovale bonifikacijske sekunde," je povedal Pogačar..

V skupnem seštevku dirke Pariz−Nica ima 24-letni Slovenec po dveh etapah na drugem mestu dve sekundi zaostanka za Pedersenom. Tretjeuvrščeni Belgijec Tim Merlier (Soudal-Quick Step) za slovenskim asom zaostaja dve sekundi. Je pa priljubljeni Pogi vodilni v razvrstitvi mladih dirkačev.

Na dirki nastopata še dva slovenska kolesarja. Jan Tratnik (Jumbo-Visma) je zasedel 64., Domen Novak (UAE Emirates) pa 139. mesto. Tratnik je v skupni razvrstitvi na 62. (+0:14), Novak pa na 119. mestu (+3:20).

V torek bo na sporedu 32,2 kilometra dolgi kronometer v kraju Dampierre-en-Burly.