[3]
208717

Kapetanka, kot se spodobi: Skoraj nezgrešljiva Eva Lisec Slovenijo ponesla do zmage (VIDEO)

Avtor: Klemen Verlič
13. 11. 2023, 10.02

Slovenske košarkarice so z zmago nad Bolgarijo sklenile uvodni cikel kvalifikacij za nastop na evropskem prvenstvu leta 2025. Na Kodeljevem so bile od tekmic boljše z 78:63.

Rakete so prek visokih Eve Lisec in Mojce Jelenc hitro povedle s 6:0, gostje pa so prvi koš dosegle na začetku četrte minute. Toda Slovenke niso nadaljevale v enakem ritmu in v igri vse bolj grešile. Bolgarke so v sedmi minuti prvič povedle (8:9) in nato vodstva v prvem delu praktično niso izpustile več iz rok. S košem Sivke so slovenske košarkarice še izenačile na 21:21, od odhodu na odmor pa zaostajale 35:36.

V prvih dvajsetih minutah so znova bodle v oči težave v napadu. #rakete so namreč izgubile kar 11 žog (na koncu 21), strelsko pa je bila pravzaprav razpoložena le kapetanka Eva Lisec, ki je dosegla 21 točk. Na drugi strani ji je odlično sledila bolgarska kapetanka Borislava Hristova, ki jih je dosegla 17.

Takoj na začetku drugega polčasa so Slovenke vendarle prikazale pravi obraz. V obrambi so zaigrale še bolj agresivno, v napadu nehale delati napake in ob izteku druge minute končno spet povedle z 42:41. Po dveh trojkah Tine Jakovine in Zale Friškovec pa so vodile 55:44 in na Kodeljevem se je lažje dihalo. Pred zadnjimi desetimi minutami je semafor kazal izid 62:52.

Na veselje domačih navijačev se Slovenke v zadnji četrtini niso ustavile. Pri določanju potnic na evropsko prvenstvo zna na koncu namreč odločati tudi razlika med doseženimi in prejetimi koši. Tako so Slovenke še naprej igrale agresivno v obrambi in hitro v napadu. Pet minut do konca so povedle za 20 točk (72:52), končni izid pa je bil 78:63.

Z 28 doseženimi točkami in sedmimi skoki je bila znova najbolj razpoložena Eva Lisec, ki je iz igre zadela kar dvanajst metov iz štirinajstih poskusov. Izkazala pa se je tudi z zadeto trojko.

Video is not available for your country.
Zala Friškovec je dodala 17 točk ter 6 podaj in Tina Jakovina 11 točk.

”Ne smemo si dovoliti, da tekmo začnemo tako mehko in tekmicam dovolimo lahke koše. Ko smo k tekmi pristopile bolj odločno in se začele zavedati, da moramo igrati tako naprej in se boriti za evropsko prvenstvo, je stekla tudi igra. Naredile smo korak naprej in na koncu zlahka zmagale,” je po tekmi dejala slovenska kapetanka in najboljša posameznica tekme, Eva Lisec.

“Očitno je bilo, da smo tekmo začeli počasi, pasivno in brez energije. Nato smo le zbrali naše misli. Držali smo se načrta in prišli do naše igre. Tisto, kar ste videli v drugem polčasu, je prava slika Slovenije. Lahko smo zadovoljni,” pa je bil z igro svojih varovank zadovoljen selektor Georgios Dikaioulakos.

Slovenke so v prvem kvalifikacijskem ciklu torej zabeležile zmago in poraz. Na Madžarskem so klonile z 51:70, Bolgarijo pa so na domačem parketu ugnale z 78:63. V drugi tekmi drugega kola slovenske skupine B je Madžarska na Finskem zmagala s 67:56. Na lestvici z dvema zmagama vodijo Madžarke, Finska in Slovenija sta zbrali zmago in poraz, Bolgarija pa je bila dvakrat poražena.

Vir: KZS

1

2

Nekdanji kralj strelcev: Jakupović in Matko že zdaj pri zavidljivem številu golov! (VIDEO)...Več

3

Krznar: “Za poraz je kriv prvi polčas, eksperimentiranje se ni obrestovalo” (VIDEO)...Več

1

Bitka za Schalkejevega čudežnega dečka se stopnjuje: V najboljšem položaju Bavarci in biki...Več

2

BLOG: Čas je za Elšnika, Karničnika, Iličića, Topalovića… Pridete?...Več

3

Šeško v klubskem dresu znova trese, proti Heidenheimu do svojega 10. gola v Bundesligi (VIDEO)...Več