Slovenske prvakinje so proti madžarski zasedbi lovile svojo drugo zmago, toda po Bukarešti in Kristiansandu jih je premagal še Ferencvaros. Po izenačenem prvem polčasu so si gostje v prvih 15 minutah drugega dela priigrale otipljivo prednost, ki je niso več izpustile iz rok.

"Čestitke ekipi Ferencvarosa za zmago, mojim varovankam pa za tako borbeno predstavo. Zadovoljen sem, kako smo odigrali tekmo, hkrati pa mi je žal, da nisem mogel vseh 60 minut računati na Darjo Dmitrijevo. To je šport. Znova smo se veliko naučili, za poraz pa sem kriv jaz," je povedal trener Krima Dragan Adžić.

Tekmo so bolje začele 13-kratne madžarske prvakinje, ki so ob koncu pete minute povedle s 5:2. Toda varovanke Adžića so hitro reagirale in v 11. minuti je Tjaša Stanko zadela za prvo vodstvo Krima na tekmi s 6:5.

Po mojem mnenju smo tekmo začele dobro, a nismo ostale osredotočene do konca, saj so Madžarke dosegle dva gola več od nas. Brez Darje Dmitrijeve nam ni bilo lahko, a smo se borile. Ponosna sem na vse, saj delamo v dobri smeri.

Aleksandra Rosaik.

V nadaljevanju so domače rokometašice trikrat povedle za dva zadetka, toda v 21. minuti so ostale brez pomembne igralke, saj je rdeči karton dobila Darja Dmitrijeva. Igralke Ferencvarosa so nato izničile prednost tekmic in znova prešle v vodstvo, na glavni odmor pa sta šli ekipi poravnani.

Krim je slabo začel drugi polčas. Gostje so naredile delni izid 4:0 in prišle do lepe prednosti. V 43. minuti se je ta prvič na tekmi povečala na pet golov, v 46. pa prvič na šest. Ko je kazalo, da so Madžarke strle odpor domače vrste, pa so se Ljubljančanke vendarle približale, v 56. minuti so tako zaostajale le še za dva zadetka, vendarle pa bližje tekmicam do konca niso mogle.

Pri gostiteljicah je bila razpoložena Jovanka Radičević z devetimi goli, po štiri sta dodali Alja Varagić in Aleksandra Rosiak. Pri Ferencvarosu je bila neustavljiva Katrin Gitta Klujber z 12 goli. Ljubljančanke bodo v 5. krogu prihodnjo nedeljo gostovale pri nemškem Bietigheimu.