Luka Dončić po veliki zmagi: 'Počutim se ...

Kaj se danes dogaja s prvim zmagovalcem ...

'Moj brat!' Kakšne besede Kyrieja Irvinga o Luki ...

0 30.01.2021 12:59:34

Schwarz dve stotinki hitrejši od Zenhäuserna, Hadalin 21.

Reuters
Avstrijec Marco Schwarz vodi po prvi vožnji osmega slaloma za svetovni pokal alpskih smučarjev v Chamonixu. Le dve stotinki na drugem mestu zaostaja Švicar Švicar Ramon Zenhäusern, tri stotinke sekunde na tretjem mestu pa Francoz Clement Noel. Štefan Hadalin zaostaja manj kot dve sekundi (+1,97) za 21. čas.

Na prvih dveh mestih sta tekmovalca, ki sta že zmagala na slalomih v tej sezoni. Švicar Zenhäusern je zmagal v Alta Badii, Norvežan Henrik Kristoffersen je dobil Madonno di Campiglio, v Zagrebu je slavil Nemec Linus Strasser, v Adelbodnu Schwarz, Avstrijec Manuel Feller je dobil prvega od dveh slalomov v Flachauu, drugega pa Norvežan Sebastian Foss-Solevaag. Schwarz je nato slavil še na nočnem spektaklu pod reflektorji v Schladmingu.

Hadalin je nastopil s startno številko 23. V zahtevnih razmerah in sneženju se je uvrstil v prvo dvajseterico. Med tekmovalci, ki so nastopili za njim, ga je prehitel zgolj en tekmovalec, Švicar Marc Rochat s številko 38. Hadalinov zaostanek je skoraj identičen tistemu iz prve vožnje slaloma v Schladmingu, ko je zaostal 1,96 sekunde za vodilnim.

Finalna vožnja se bo začela ob 12.30. V njej ne bosta nastopila Aljaž Dvornik in Tijan Marovt, ki sta bila na prvem od dveh slalomov v Chamonixu prepočasna za še eno vožnjo in premierno uvrstitev v finale v svetovnem pokalu. Oba sta zaostala več kot štiri sekunde in se uvrstila po prvi petdeseterici.

Čeprav so bile razmere zahtevne, je od prve trideseterice na startu odstopil le Norvežan Henrik Kristoffersen. Član elitne sedmerice je še na drugem slalomu letos po Adelbodnu ostal brez uvrstitve.