...
82. A. MANDELJC       SLO           41
91. E. UREVC          SLO           19
Jessie Diggins je na sklepni dan turneje zadržala prednost, ki si jo je prigarala v prejšnjih dneh. Foto: AP

Ta je imel pred zadnjim dejanjem turneje, tekmo, ki se je končala z zaključnim vzponom na Alpe Cermis, 1:34 naskoka pred rojakom Erikom Valnesom, ki je v zaključku popustil in osvojil 11. mesto. Za Amundsenom je zaostal 45 sekund.

Lapierrju, ki je dosegel krstno zmago v svetovnem pokalu, sta družbo na stopničkah po tekmi skupinskega štarta delala Nemec Friedrich Moch, ki je zaostal 2,4 sekunde, in rojak Hugo Lapalus (+16,0).

V ženski konkurenci je sklepno preizkušnjo turneje dobila Američanka Sophia Laukli, ki je bila v zaključku najmočnejša in je strla odpor Norvežanke Heidi Weng, ki je zaostala za 17 sekund. To je bila njena prva zmaga v svetovnem pokalu. Tretje mesto je osvojila Francozinja Delphine Claudel.

Vodilna v skupnem seštevku, Američanka Jessie Diggins, je osvojila 6. mesto, za zmagovito rojakinjo je zaostala 48 sekund in pol, to pa je tudi pomenilo, da je postala skupna zmagovalka turneje Tour de ski. Pred zadnjo tekmo turneje je imela namreč 43 sekund naskoka pred najbližjo zasledovalko, Švedinjo Jonno Sundling, ki je bila tokrat 15. (+1:45,3).

Slovencev in Slovenk na sklepni dan turneje ni bilo na štartu.