206964

Liga prvakov: Bayern, Inter, Arsenal in Real do novih zmag

Avtor: Urban Kolman
24. 10. 2023, 21.07

Nogometaši so danes opravili polovico dela v 3. krogu lige prvakov. Bayern je s 3:1 premagal Galatasaray v Istanbulu, Inter z 2:1 Salzburg, Real je v gosteh ugnal Brago z 2:1, Arsenal pa prav tako na tujem Sevillo z enakim izidom. Atletico Jana Oblaka ter Leipzig Benjamina Šeška in Kevina Kampla bosta igrala v sredo.

Bayern je šele v drugem polčasu strl tekmeca, ki je na poti do lige prvakov izločil tudi Olimpijo. Harry Kane v 73. in Jamal Musiala šest minut pozneje sta izid iz 1:1 spremenila v zmago s 3:1.

Doslej neuspešni Manchester United je prvo zmago ali vsaj točko lovil proti Koebenhavnu. Uspelo mu je šele v drugem polčasu, ko je v 72. minuti zadel Harry Maguire. Že globoko v sodnikovem dodatku pa je danska ekipa po ogledu posnetka dobila enajstmetrovko, toda vratar Andre Onana je ubranil strel Jordanu Larssonu in rešil rdeče vrage.

V skupini B je Arsenal v Sevilli povedel v sodnikovem dodatku prvega dela po hitrem protinapadu Gabriela Martinellja, vodstvo pa oplemenitil z golom Gabriela Jesusa v 53. A Sevilla se ni predala, v igro jo je vrnil Nemanja Gudelj, nato pa se izid kljub pritisku domačih v zadnjih minutah ni več spremenil. Na drugi tekmi te skupine sta Lens in PSV Eindhoven igrala neodločeno 1:1.

Italijanski prvak Napoli se je namučil na gostovanju pri Berlinu, čeprav Union v tej sezoni ne blesti in je bil še brez točke. Šele z zadetkom Giacoma Raspadorija v 65. minuti je italijanska ekipa potrdila status favorita, tekmo pa pripeljala do minimalne zmage. Tak status je imel tudi Real v Bragi, začel je s hitrim vodstvom po golu Rodryga v 16. minuti, prednosti je podvojil Jude Bellingham v 61. A tudi Braga je z zadetkom Alvara Djaloja tik zatem ohranila upe na kaj več, a vendarle se je končalo z 2:1 za tretjo zmago Reala. Slednji ima zdaj tako kot Bayern vseh devet možnih točk.

V Milanu je v skupini D Salzburg proti Interju še izenačil, a je Hakan Calhanoglu z bele točke poskrbel za zmago modro-črnih. V tej skupini sta danes igrala še Benfica in Real Sociedad, slednji je z golom Braisa Mendeza sredi drugega polčasa dosegel drugo zmago in ostal na prvem mestu lestvice pred Interjem zaradi boljše razlike v zadetkih.

V sredo bosta igrala kluba vseh slovenskih udeležencev lige prvakov. Atletico Jana Oblaka bo v skupini E igral pri zadnjem Celticu, Feyenoord bo gostil Lazio. Leipzig Kevina Kampla in Benjamina Šeška bo v skupini G gostil Crveno zvezdo, drugi par je Young Boys Bern – Manchester City. V skupini F bosta para Newcastle – Borussia Dortmund in PSG – Milan, v skupini H pa Barcelona – Šahtar Doneck in Antwerpen – Porto.