200685

Monika Hrastnik na evropskem prvenstvu v spustu do naslova podprvakinje

Avtor: Klemen Verlič
20. 8. 2023, 17.03

Slovenska gorska kolesarka Monika Hrastnik je na evropskem prvenstvu v francoskem Les Menuiresu osvojila odličje srebrnega leska. Od nje je bila v spustu hitrejša le Italijanka Eleonora Farina, ki jo je prehitela za 4,89 sekunde, tretje mesto pa je zasedla Švicarka Lisa Baumann (+7,26).

Devetindvajsetletna gorska kolesarka iz Lepe Njive je v Franciji naskakovala četrti naslov evropske prvakinje v spustu v razredu elite. V letih 2021 in 2022 je bila najboljša v Mariboru, pred tem pa je slavila še leta 2018 v portugalski Lousi.

Hrastnik je osvojila drugo odličje srebrnega leska, prvo si je privozila na evropskem prvenstvu v portugalskem kraju Pampilhosa da Serra.

Najuspešnejša tekmovalka na tovrstnih celinskih tekmovanjih je Francozinja Anne-Caroline Chausson z osmimi zmagami.

Edina slovenska predstavnica v Les Menuiresu je na nedavno končanem svetovnem prvenstvu v Glasgowu oz. Fort Williamu zasedla 11. mesto, potem ko je na treningu padla in si poškodovala bok ter rebra.

V moškem finalu bo slovenske barve zastopal Jan Cimperman.