Omrežje velike mestne družine: To so pripadniki ...

Nastavite budilke: jasno je, kdaj bo Dallas igral ...

nu/STA
nu/STA
0 16.12.2023 18:38:58

To je kapetan Slovenije! Jan Oblak s to potezo v vratih Atletica znova obnorel Španijo! (video)

Athletic Bilbao je v osrednjem obračunu 17. kroga španskega prvenstva prepričljivo in zasluženo premagal Atletico Madrid z 2:0 in naredil velik korak k mestom, ki vodijo v ligo prvakov. Gostitelje je še hujšega poraza rešil Jan Oblak, ki se je izkazal z nekaj sijajnimi posredovanji.

Slovenski čuvaj mreže je moral dvakrat po žogo v svojo mrežo - zadela sta Gorka Guruzeta v 51. minuti in Nico Williams v 64., ob tem pa je obranil še vsaj pet zelo nevarnih poskusov domačih, ki so imeli vseh 90 minut niti igre v svojih rokah in so tako v velikem slogu končali enoletno praznovanje 125. obletnice obstoja kluba.

Jan Oblak je po tekmi za španske medije povedal: "Igrali smo slabo, morda zaradi utrujenosti po sredini tekmi lige prvakov. Na svojem igrišču imamo povsem drug obraz kot na gostovanjih. Tako ne moremo osvojiti naslovov ali se potegovati za najvišja mesta."

Atletico Madrid, ki doma ni izgubil tekme že skoraj eno leto, je doživel tretji zaporedni neuspeh v gosteh po Barceloni in Las Palmasu. Zdaj je pri 34 točkah oziroma dveh več kot Athletic Bilbao.

Barcelona ima prav tako 34 točk in bo danes zvečer gostovala pri Valencii. Real Madrid jih ima 39 - jutri bo gostil Villarreal, vodilna Girona (41 točk) pa bo zaključila 17. krog v ponedeljek doma proti Alavesu.