Kajakaši in kajakašice razočarani na SP, najboljši Kauzer osmi

Bratislava, 25. septembra - Slovenski kajakaši in kajakašice so na svetovnem prvenstvu v slalomu na divjih vodah ostali brez želenih uvrstitev. Edini se je v finale uvrstil Peter Kauzer, ki pa nato ni sestavil vožnje brez napake, prislužil si je 52 kazenskih sekund, kar ga je pahnilo na osmo mesto.

Slovaška, Bratislava.
Peter Kauzer se je edini od šestih kajakašev v polfinalu svetovnega prvenstva v slalomu na divjih vodah v Bratislavi uvrstil v finale.

Brez napak pri 20. in 21. vratcih bi Kauzer, ki je bil že v polfinalu najhitrejši, zaradi štirih kazenskih sekund pa se uvrstil na sedmo mesto, osvojil srebrno kolajno, za 18 stotink bi zaostal le za Francozom Borisom Neveujem. Ta je po sedmih letih drugič osvojil zlato kolajno na svetovnih prvenstvih.

Kauzerjeva reprezentančna kolega Niko Testen in Martin Srabotnik sta bila neuspešna že v polfinalu, enako velja za Ajdo Novak na 14., Urško Kragelj na 21. in Evo Terčelj na 26. mestu med kajakašicami, med katerimi je bila najboljša Nemka Ricarda Funk.