Slovenca sta se na progo Poppenberg odpravila trikrat. V predkrogu sta bila prepričljivo boljša od poljske dvojice Mikolaj Rutkowski in Maria Chyc, v prvem pa je po nekaj težavah Koširja (zaletel se je v startna vratca in nato lovil ter uspešno ujel tekmeca Kanadčana Arnouda Gaudeta) stvari na svoje mesto postavila Kotnik, ki je bila boljša od Megan Farrell.

Kotnik in Košir izpadla v četrfinalu

V četrtfinalu je Košir brez napak in z lepo prednostjo končal dvoboj proti lani enemu boljših slalomistov, Avstrijcu Arvidu Aunerju. Vse do zadnjih vrat je kazalo na slovensko uvrstitev v polfinale, a je po manjši napaki Glorie Kotnik proti Avstrijki Claudii Riegler ostala brez nje. Slovenska dvojica je tako končala tekmovanje in zasedla šesto mesto. Zmagala sta Švicarja Gian Casanova in Ladina Jenny pred Avstrijcema Andreasom Prommeggerjem in Danielo Ulbing ter Poljakoma Oskarjem Kwiatkowskim in Aleksandro Krol.

"Lepa uvrstitev in predvsem odlične vožnje. Te so lepa napoved pred kvalifikacijami za posamično tekmo, na katerih se bosta Glorii Kotnik in Koširju pridružila še Tim Mastnak in Rok Marguč," je za Smučarsko zvezo Slovenije dejal strokovni vodja paralelnih disciplin Jure Hafner.

Finale najboljše ženske in moške šestnajsterice bo v nedeljo ob 10.00. Vanj sta se uvrstila Tim Mastnak, ki je v kvalifikacijah zasedel sedmo mesto, in Gloria Kotnik, ki je bila 14. Izpadla sta Rok Marguč z 19. in Košir s 23. časom.