Težave favoriziranih Švedinj in Nizozemk

Auckland/Sydney, 23. julija - Na današnjih tekmah svetovnega prvenstva v nogometu za ženske so olimpijske podprvakinje Švedinje v Wellingtonu v skupini G ugnale Južnoafriško republiko tesno z 2:1, svetovne podprvakinje Nizozemke pa Portugalke z 1:0. Francija in Jamajka sta se razšli brez golov.

Avstralija, Melbourne.
Fifa Svetovno prvenstvo v nogometu za ženske 2023.

Švedinjam je zmago šele v 90. minuti zagotovila Amanda Ilestedt, še pred tem pa so favorizirane Skandinavke celo lovile zaostanek, preden je Fridolina Rolfo v 65. minuti izenačila. Južnoafričanke so namreč povedle v 48. minuti po golu Hildah Magaije.

Sebrne z zadnjega svetovnega prvenstva Nizozemke pa so v Dunedinu na Novi Zelandiji v skupini E premagale Portugalke z 1:0. Ob odsotnosti zvezdnice Vivianne Miedema je zmagoviti zadetek na tekmi že v 14. minuti dosegla Stefanie Van Der Gragt.