Erika Žnidaršič izgubila živce: kako je ...

Skrito v raju: Kako je danes videti kamp Paradiso?...

Ste videli to? Navijači Oklahome z majicami z ...

1 16.10.2023 06:36:09

Velika panika pri Hrvatih! Bodo ostali brez Eura? Glejte, kaj se jim je zgodilo tokrat!

Hrvati so po dveh zaporednih porazih v težavah.

Nogometaši Walesa so v kvalifikacijah za evropsko prvenstvo 2024 danes doma premagali Hrvaško z 2:1 in naredili velik korak proti uvrstitvi na EP. V skupini D so se namreč po točkah zdaj izenačili s Hrvati na drugem mestu. V tej skupini so na prvem mestu Turki, ki so danes visoko s 4:0 ugnali Latvijo in s tem že potrdili uvrstitev na euro. Turčija, za katero so danes zadeli Yunus Akgün, Kerem Aktürkoglu in dvakrat Cenk Tosun, ima zdaj 16 točk, Wales in Hrvaška jih imata po deset. Za Valižane je bil danes dvakrat natančen Harry Wilson, za Hrvate pa je 15 minut pred koncem znižal Mario Pašalić, a za preobrat ni bilo časa.

Na prvo mesto skupine A so po današnji zmagi nad Norveško skočili nogometaši Španije in se po točkah izenačili s škotsko reprezentanco. Edini gol na dvoboju je v 49. minuti dosegel Gavi, je pa mrežo v prvem polčasu zatresel tudi Alvaro Morata, a je bil njegov zadetek po ogledu posnetka razveljavljen.

V prvi današnji tekmi te skupine je Gruzija visoko s 4:0 odpravila Ciper, ki ostaja brez točk na zadnjem mestu, Gruzijci so s sedmimi točkami četrti. Španci in Škoti imajo na vrhu po 15 točkah, Norvežani so zdaj pri desetih s tekmo več, kar pomeni, da so se Španci in Škoti že uvrstili na euro.

Visoko zmago so si danes priigrali tudi nogometaši Romunije, ti so doma s 4:0 premagali Andoro, s katero so izkoristili spodrsljaj Švice proti Belorusiji (3:3) in prevzeli vodstvo v skupini I. Za Romune so zadeli Nicolae Stanciu, Ianis Hagi, Razvan Marin z bele pike in Florinel Coman. Romunska reprezentanca (16) ima zdaj točko več od Švicarjev, tretji je Izrael (11), ki pa v tem ciklu zaradi vojnih razmer v domovini ni igral tekem.

Švicarjem je sicer danes kazalo že veliko slabše, a so na koncu le iztržili točko. Domači so povedli prek Xherdana Shaqirija sredi prvega dela, nato pa so po uri igre gostje spreobrnili izid in povedli po golih Maxa Ebonga in Denisa Poljakova. Dmitri Antiljevski je v 84. minuti zadel za 3:1, a sta bila v zaključku dvoboja za Švico natančna Manuel Akanji in Zeki Amdouni.

V skupini E sta se reprezentanci Poljske in Moldavije razšli z nedoločenim izidom 1:1. Še pred tem so Čehi slavili minimalno domačo zmago 1:0 proti Ferskim otokom in so tako prehiteli Poljake na drugem mestu. Na vrhu so Albanci (13), sledijo Čehi (11), Poljaki (10) in Moldavci (9).

Značke: nogomet, kvalifikacije, ep