[3]
213809

Martić: ”Ob osemnajstih izgubljenih žogah je presenetljivo, da smo bili v igri za zmago”

Avtor: Lamin Diallo
10. 1. 2024, 10.05

Trener Cedevite Olimpije je po porazu proti ekipi Wolvesov analiziral igro svojih varovancev ter izpostavil glavne razloge za devetnajsti zaporedni poraz v evropskem pokalu.

Košarkarji Cedevite Olimpije so v torek doživeli nov poraz v evropskem pokalu. Na štirinajstem nastopu v tej sezoni so morali v Vilniusu priznati premoč ekipi Wolves, ki je slavila z 91:89. Za Ljubljančane, ki ostajajo brez zmage v tej sezoni, je to že devetnajsti zaporedni poraz v tem tekmovanju. Nazadnje so zmagali lani februarja proti Umani Reyer iz Benetk, ki je njihov naslednji tekmec prihodnji teden v Ljubljani.

Po tekmi je spregovoril glavni trener Cedevite Olimpije Zoran Martić: Ob osemnajstih izgubljenih žogah je presenetljivo, da smo bili v igri za zmago. To je tudi glavna krivda za poraz, k temu pa sta doprinesli dve slabi obdobji obrambe v prvem in drugem polčasu. Z lovljenjem zaostanka desetih točk smo porabili preveč energije in nasprotne ekipe nismo mogli več ujeti. Nekatere zadeve so bile dobre, pokazale pa so se stvari, na katerih moramo še delati.”

Svoje misli je strnil tudi Karlo Matković, ki je bil včeraj prvo ime Cedevite Olimpije: “Na igrišču smo imeli pravo energijo, a kar je, je. V nekaterih stvareh smo bili površni, predvsem v napadu. 27 točk v prvi četrtini, 25 v zadnji, kar ni pohvalno. Tekmecem smo dopustili preveč metov, imeli preveč izgubljenih žog in le 12 skokov v napadu. Izgubili smo ritem, zaradi česar se nismo več dobro vračali v protinapad. Tekli smo z njimi in imeli možnosti, a so nas na koncu napake stale zmage. Čestitke nasprotni ekipi. Do konca tekme smo jih lovili, a nam ni uspelo. Gremo naprej, čaka nas tekma s Splitom v regionalni ligi.” Matković je v dobrih 23 minutah na parketu ob metu 10:13 dosegel 21 točk in zbral še 6 skokov ter 6 podaj.

Varovanci Zorana Martića bodo naslednjo tekmo evropskega pokala odigrali 17.1, ko bomo na našem programu prenašali obračun z Venezio.

Vir: Cedevita Olimpija