Anže Lanišek je po vsem, kar kaže v Planici, med favoriti za medaljo. V četrtek je bil v ospredju na treningu, danes pa je bil najprej v poskusni seriji drugi, v kvalifikacijah pa najboljši. Foto: EPA
Sorodna novica Lanišek stavi na karto sproščenosti, Zajc očitno ni samo za polete

Drugo mesto je osvojil Stefan Kraft (97,5 m), Zajc pa je na tretjem mestu pristal pri 99 metrih. Še bolj je Zajc blestel v poskusni seriji, ko je imel s 104,5 metra daljavo dneva.

Pred maloštevilnimi gledalci je Lanišek dodatno motivacijo vendarle našel tudi v navijačih: "Če se za domače navijače ne bi potrudil, bi se kar slabo počutil, sploh ker so tukaj tudi otroci," je povedal najboljši slovenski skakalec, ki je že v četrtek na treningu kazal odlične skoke, v vrhu (takoj za Zajcem) je bil tudi v poskusni seriji: "Rekel sem si, da na tem svetovnem prvenstvu želim uživati, tako da si ne nalagam pritiska in se mi zdi, da deluje."

Kako se bo zvečer sproščal? "Najprej savna, nato bom pogledal, kaj je bilo danes na testiranjih, ogledal pa si bom še kakšno epizodo ali dve serije Drive to Survive."

Nastopi Slovencev v kvalifikacijah

Žiga Jelar (96,0 m) je bil 33., pri doskoku je začutil pekočo bolečino v kolenu, a zatrjuje, da verjetno ne gre za nič hujšega. Lovro Kos (90,0) je imel najslabše razmere (pribitek 17,3 točke), kvalifikacije je končal na 34. mestu.

Norvežan Granerud, vodilni v skupnem seštevku svetovnega pokala, v kvalifikacijah ni blestel, osvojil je šesto mesto.

Sobotna tekma se bo začela ob 17. uri, prenos bo na TV SLO 2.