Alex Marquez. Foto: Reuters

27-letni Alex je mlajši brat veliko bolj znanega šestkratnega svetovnega prvaka Marca Marqueza.

V neprijaznih vremenskih razmerah je na mokrem cestišču nekaj manj kot šest kilometrov dolge steze vodstvo prevzel v drugem krogu, nato pa vodilnega položaja ni izpustil vse do konca deset krogov dolge preizkušnje.

Marquez na mokri stezi dobil sprintersko dirko

Bezzecchi se mu je v končnici dirke močno približal, a njegove zmage ni ogrozil, medtem ko je Vinales zaostal več kot tri sekunde.

Vodilni v skupni razvrstitvi SP-ja in lanski svetovni prvak, Italijan Francesco Bagnaia (Ducati), je zasedel 14. mesto.

Marc Marquez (Honda) je bil 18., Francoz Fabio Quartararo (Yamaha), svetovni prvak iz leta 2021, pa 21.

V nedeljo dirkače čaka še klasična dirka, ki se bo začela ob 14. uri. Kvalifikacije je dobil Bezzecchi, najbolj sta se mu približala Avstralec Jack Miller (KTM) in Alex Marquez. Bagnaia je bil četrti.