Gregor Vezonik je bil s 13. mestom najboljši Slovenec na uvodni tekmi sezone 2022. Foto: EPA

Libeličan Zan Lovenjak Sudar je po uspešnih petkovih kvalifikacijah ostal brez tako želenega prvega finala v svetovnem pokalu. Brez osvojenega vrha smeri, zmogel je tri cone v treh balvanskih problemih od štirih v polfinalu, je osvojil zadnje mesto med dvajseterico polfinalistov.

Najboljši med slovensko četverico je bil na 13. mestu Gregor Vezonik z enim vrhom in osvojenimi conami v naslednjih treh balvanih. Anže Peharc z enim vrhom in dvema conama in Jernej Kruder s štirimi conami, brez vrha smeri, sta uvodno tekmo svetovnega pokala letošnje sezone končala na 17. oziroma 18. mestu.

Za preboj med najboljšo šesterico je bilo treba rešiti vsaj dva balvanska problema in osvojiti vsaj še dve coni v čim manjšem številu poskusov.

Že na začetku sezone se je izkazala Janja Garnbret, ki je v odlični poolimpijski formi in je v soboto zvečer prepričljivo zmagala. Olimpijska prvakinja je edina rešila prav vse balvanske probleme v kvalifikacijah, polfinalu in finalu. Garnbret je vpisala svojo 32. zmago v svetovnem pokalu, 14. balvansko.