182720

Pance: ”Že celotno sezono primanjkuje discipline v obrambi”

Avtor: Kenny Jan
30. 1. 2023, 08.36

Ljubljanski hokejisti v razširjenem avstrijskem prvenstvu še naprej razprodajajo ugled. Tudi proti Innsbrucku so bili večino tekme podrejeni tekmec in po novem porazu (2:5) za mesti, ki vodijo v drugi del, zaostajajo 12 točk. Po obračunu so priznali, da prva domača tekma pod novim trenerjem ni rešila tegob preostalih letošnjih srečanj.

V prvi tretjini so bili ‘Zmaji’ socer podjetnejši, a gola niso uspeli doseči. Je pa zato do domače mreže prišel Innsbruck, sicer tretje moštvo letošnje izvedbe ICEHL, kar je varovance novega trenerja Anttija Karhule močno presekalo.

V drugi in tretji tretjini niso bili več toliko nevarni, bržkone pa sta tekmo odločila Nico Feldner in Daniel Leavens, ki sta v prvi minuti drugega dela v razmaku vsega 11 sekund vodstvo z 1:0 spremenila v visokih 3:0 za ekipo s Tirolske. Olimpija se je dvakrat vrnila po zadetkih Christopherja Dodera, zmago gostov je v zadnjem delu zapečatil Tyler Coulter.

Kapetan SŽ Olimpije Žiga Pance se strinja, da so tudi v nedeljo igralce pestile iste težave kot že celotno sezono. Zgrešene priložnosti in izgubljeni ploščki posledično privedejo do nediscipline v obrambni fazi, kar nasprotniku omogoči lažje delo pri doseganju zadetkov.

Video is not available for your country.

Pance in soigralci se bodo za točke zopet borili v torek, ko v Ljubljano prihaja ekipa Linza. Prenos na Š1, od 19.10 dalje.

1

(VIDEO) Boromisa po porazu z Bravom: Oprosti vsem navijačem za sezono brez trofeje...Več

2

Arnol po zmagi proti Olimpiji: Današnja tekma je bil zrelostni izpit, ki smo ga uspešno opravili (VIDEO)...Več