Salzburški živalski vrt

Znane nove podrobnosti: 1800 kilogramski nosorog Yeti »poteptal« oskrbnico

S.Š.
13. 9. 2023, 11.31
Posodobljeno: 13. 9. 2023, 11.54
Deli članek:

Tragična smrt 33-letne nemške oskrbnice v živalskem vrtu, ki jo je včeraj pokončal 1,8 tone težak nosorog Yeti, še vedno pretresa javnost.

Profimedia
Fotografija je simbolična.

V salzburškem živalskem vrtu so zato danes zjutraj organizirali novinarsko konferenco, na kateri so dejali, da bo živalski vrt zaprt do četrtka, saj na kraju nesreče še vedno potekajo preiskave dogodka.

Kot je sporočila direktorica živalskega vrta Sabine Grebner, so se danes sicer na delovno mesto že vrnili vsi oskrbniki, zanje pa še naprej skrbi ekipa za krizno posredovanje. »Biti oskrbnik v živalskem vrtu ni služba, ampak strast. Smo družina,« je na novinarski konferenci poudarila Grebnerjeva.

Kamer na kraju nesreče ni bilo 

Nesreča se je zgodila medtem, ko je na nosoroga 33-letna oskrbnica nanašala mazilo proti pikom žuželk, gre za opravilo, ki ga je opravljala vsako juto. Še vedno ni jasno, zakaj jo je nosorog napadel, saj v prostoru, kjer se je zgodila nesreča, ni nadzornih kamer.

Poleg umrle oskrbnice sta bila poškodovana tudi njen 34-letni mož in eden izmed njenih sodelavcev, ki sta jo želela rešiti. Oba sta napad preživela, a je moral 34-letnik gledati, kako mu je 1,8 tone težak nosorog pokončal ženo. Izkušena oskrbnica živalskega vrta je namreč zaradi hudih poškodb prsnega koša po napadu umrla.

Nosorogi sicer veljajo za neagresivne 

Njen mož je bil takoj odpeljan v bolnišnico, zdaj pa so sporočili da je že pri zavesti. Kot poročajo avstrijski mediji, so mu tudi že povedali, da njegova žena napada ni preživela. Zdaj naj bi bil deležen tudi psihološke pomoči.

Za Yetija medtem skrbijo ostali oskrbniki v živalskem vrtu. Kot so sporočili strokovnjaki nosorogi sicer niso agresivne živali, zato niso prepričani, kaj bi lahko povzročilo napad. »Imajo pa sicer izjemno slab vid, kar lahko vodi v nevarne situacije,« so še dodali.