Šest ustavnih sodnikov razkrilo dodatne ...

Skrivajo premoženje: razkrivamo nepremičnine, ki...

Bo igral? Navijači Dallasa v skrbeh zaradi ...

0 16.02.2023 21:10:46

Helios Suns prvi finalist zaključnega turnirja pokal Spar

alesfevzer.com
Košarkarji Helios Suns so v polfinalu pokala Spar premagali Terme Olimia Podčetrtek s 87:82 (22:16, 43:37, 64:57).

Helios Suns - Terme Olimia Podčetrtek  87:82 (22:16, 43:37, 64:57)Košarkarji Helios Suns so prvi finalisti zaključnega turnirja pokala Spar v Mariboru. V polfinalu so premagali Terme Olimia, v finalu v petek ob 20. uri pa se bodo srečali z zmagovalcem obračuna med Cedevito Olimpijo in GGD Šenčurjem (danes 20.30).

Domžalčani bodo drugič zaporedoma in skupno šestič igrali v finalu pokala Spar. Naslov so osvojili le leta 2007, ko so na Kodeljevem premagali Union Olimpijo. Za Helios Suns je dvaintrideseta tekma v tej sezoni v štirih različnih tekmovanjih. Tri tekme so izgubili v ligi Nova KBM (15-3), en poraz so doživeli v slovenskem superpokalu septembra proti Cedeviti Olimpiji, v ligi Aba 2 (10-0) in pokalu Spar (3-0) pa še ne poznajo poraza.
Terme Olimia, ki so prvič igrale na zaključnem turnirju pokalnega tekmovanja, so bile dostojen tekmec, ki je vse do konca dihal za ovratnik Domžalčanov. V 35. minuti se je približal na 64:68, v 38. na 76:79, minuto in pol pred koncem pa na zgolj točko zaostanka (78:79).
Urban Oman je zadel trojko za 82:78 dobro minuto pred koncem, Austin Luke je trojke metal 6:12 (20 točk), Blaž Mahkovic (27 točk, 5 podaj, 4 skoke, indeks 28) pa je v zadnjih sekundah ohranil mirno roko s črte prostih metov.
Na drugi strani so Podčetrtani dobili skok s 44:33, imeli so 17 izgubljenih žog, po 14 točk pa sta dosegla Simo Atanacković in Žan Kosič.

Helios Suns - Terme Olimia Podčetrtek  87:82 (22:16, 43:37, 64:57)

Maribor - Dvorana Lukna, gledalcev 400, sodniki: Zupančič, Grbić (oba Ljubljana), Pipan (Cerklje na Gorenjskem).

Helios Suns: Luke 20, Mirtič 8, Buljević 14 (1:1), Oman 6, Tunstall 6, Bačvič 6 (4:5), Mahkovic 27 (12:14).
Terme Olimia Podčetrtek: Muratović 8 (2:2), Kosič 14 (2:2), Strnad 13, Švigelj 10 (5:6), Struger 8, Čebular 6, Atanacković 14 (4:5), Tadić 9.
Prosti meti: Terme Olimia Podčetrtek 13:15, Helios Suns 17:20.
Met za tri točke: Terme Olimia Podčetrtek 11:27 (Strnad 3, Kosič 2, Muratović 2, Atanacković 2, Švigelj, Tadić), Helios Suns 12:36 (Luke 6, Mahkovic 3, Oman 2, Buljević).
Osebne napake: Terme Olimia Podčetrtek 24, Helios Suns 19.
Pet osebnih: Bačvić (40.).

Značke: košarka, pokal, slovenija