Finalna serija se igra na tri zmage. Če jo dobi Zvezda, bo to njena tretja zaporedna zmaga v jadranski ligi. Partizan prvič po letu 2013 znova igra v finalu. Foto: Liga ABA/Dragana Stjepanović

V letošnji odločilni seriji se merita najboljši ekipi rednega dela; Crvena zvezda je končala na prvem mestu, Partizan pa na drugem. V rednem delu sta beograjski ekipi dobili vsaka po eno medsebojno tekmo.

Po izenačeni prvi četrtini je Partizan v drugi povedel za sedem točk (19:26). Zvezda je ob koncu tega dela igre prevzela vodstvo in odšla na odmor s tremi točkami prednosti (42:39).

V tretji četrtini je Zvezda prvič povedla z dvomestno prednostjo (50:39). Vodili so za 13 točk (58:45). Črno-beli so do začetka zadnje četrtine znižali zaostanek na osem točk (66:58). A rdeče-beli niso dovolili tekmecem, da bi se jim bolj približali, hitro so prednost povišali na 10 (76:66).

Dve minuti pred koncem so rdeče-beli povedli z najvišjo prednostjo 14 točk (86:72), Željko Obradović je skušal serijo ustaviti z minuto odmora. Ta ni zalegla, Zvezda je zanesljivo slavila.

Pri zmagovalcih je Nikola Ivanović dosegel 18 točk, po 14 pa Luka Mitrović in Ognjen Dobrić. Za Partizan je Kevin Punter kot najboljši strelec končal pri 15 točkah.

Na poti do finala so košarkarji Crvene zvezde v polfinalu v treh tekmah premagali ljubljansko Cedevito Olimpijo (93:82, 80:88 in 88:78), Partizan pa je prav tako v treh dvobojih izločil črnogorsko Budućnost (82:66, 71:72, 101:77).